רפואה אסתטית איננה משחק ילדים.

מאת פרופ' יהודה אולמן

יו"ר האגף הכירורגי ומנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית רמב"ם

מנהל שירותי רפואה אסתטית רמב"ם

"העולם החדש" הוא עולם של צילומים ,הרשתות החברתיות הפכו להיות העיתונים ומהדורות החדשות, והנוער כמו המבוגרים, מבלים ברשתות אלו יותר מאשר ב חברת בני אדם  או כל אמצעי תקשורת אחר.

העולם החדש הוא גם העולם של מי שנראה צעיר ורענן, מטופח, ומתנייד בקלילות.

אנחנו לא מצלמים רק את סביבתנו, אלא "משדרים" את עצמנו לקרובינו וחברינו בתמונות סלפי לרב.

וכאן נפתח הסכר לרפואה האסתטית. אני מדגיש, רפואה ולא כל הגדרה אחרת. זו רפואה שראוי שתתבצע ע"י מי שהקדיש 7 שנים מחייו להיות רופא ועוד 6 שנים  כדי להיות מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית. וזאת בניגוד לסדנה בת 6 שעות בקורס זניח, שעוברים בעלי מקצועות רפואיים שונים, ושנותן להם את התחושה שלמדו את רזי הרפואה האסתטית.

כאן ברמב"ם החזרנו את הרפואה האסתטית למקום הראוי לה  ביותר: בית חולים מרכזי שנותן את הגבוי המתאים ומעסיק את המקצועיים ביותר

הרפואה האסתטית נוגעת למעשה בכל חלקי הגוף, ושמה דגש במיוחד על הפנים, שהם הם כרטיס הכניסה שלנו ל"עולם החדש".

  1. ההזרקות לפנים הפכו להיות אחד הצירים המוכרים יותר של העולם האסתטי, מאחר ומילים  כמו "ניתוח" ו"הרדמה" אינם חלק מהעניין, ומייד לאחר הטיפול אפשר לחזור לעבודה ומכיוון שאת התחזוקה הזו ניתן וכדאי להתחיל בגיל צעיר. 

 

  1. הבוטוקס, ההזרקה מס. 1 בעולם,  פועלת ע"י הרפיית השרירים הגורמים לקמטים בשורש האף (קמטי הזעף) , בצידי העיניים (קימטי החיוך)  ובמצח (הפסים הרוחביים החורצים אותו), וכך "מצעירים" את השליש העליון של הפנים. החיסרון העיקרי בטפול זה שהוא דורש תחזוקה, שכן משך זמן פעילותו הוא כשלושה חודשים בלבד. 

 

  1. "חומרי המילוי" שרובם מבוססים על חומצה היאלורונית בדרגות צמיגות שונות, ממלאים את הקמטים שבשני השלישים התחתונים של הפנים. אך לא רק, הם ימלאו את אזור הלחיים, את הסנטר שלא לכולם הוא בולט דיו, וגם יתנו את הנפח המתאים לשפתיים שבצילומי הסלפי מקבלות דגש מיוחד.

 

  1. בגילאים המתקדמים יותר אין מנוס מלאחוז בסכין ו"להרים" את הפנים והמצח, בניגוד להזרקות שלאחריהן חוזרים לעבודה הרגילה, כאן נדרשים כשבועיים של החלמה. אין לפחד מהרדמה כללית, כי די בהרגעה עמוקה שמדמה שנת לילה כדי לעבור את ההליכים האלה, ולמעשה את רב הניתוחים האסתטיים. 

  • בארצנו ברוכת השמש ועם התקדמות הגיל, הפנים עלולות להתכסות בקמטים מרובים כמו גם נזקי שמש מרובים, וכאן עומד לרשותנו מכשיר לייזר חדשני ה"מקלף" את הפנים אך באופן פחות אגרסיבי מזה שהיה מוכר לנו מזה שנים, ושמוריד משמעותית את זמן ההחלמה. 

 

  1. מגמה החדשה שמקדם עולם הרפואה היא שמשקל תקין ההולם את מימדי הגוף, הוא לא רק יפה יותר, אלא גם בריא יותר, והמחלות הקשורות בעודף משקל כמו סכרת, יתר לחץ דם ושומנים בדם, נעלמים יחד עם עודפי המשקל ע"י הניתוחים הבריאטריים. 

 

         ניתוחים אלו הפכו להיות קלים יותר, יעילים ובטוחים יותר, אך לכל הטוב הזה יש גם מחיר:

 

העור שהיה מתוח היטב אל מעל המשמנים הופך להיות מדולדל ותלוי, מה שמריץ את המטופלים ,המרוצים ממשקלם אך לא מתופעות הלוואי של ההליך שעברו, אלינו הפלסטיקאים, לניתוחים שיפטרו אותם מעודפי העור בבטן, כולל חיזוק השרירים, שאיבת השומן העקשני שלא הגיב לניתוח ההרזייה, טפול בחזה המדולדל, מילוי והרמה ,ולעיתים אף הזרועות והירכיים שהתרוקנו ומחייבים את התערבותו של הסכין.

 

  1. הרמת הפנים תהיה אף היא חלק מהטפול לאחר אובדן המשקל העודף. כל הניתוחים האלה משלימים את ה"מהפך הבריאותי".

 

  1. החזה הנשי הממלא את בגד הים הוא גם משאת נפשן של הצעירות שלא בורכו בו, וניתוח הגדלת החזה בסיליקון הוא עדיין הניתוח הנפוץ ביותר בקרב הצעירות, אך גם בקרב הנשים שחזן התרוקן אחרי סיום הנקות ממושכות של ילדיהן, עם וללא הרמת החזה שמבוצע בשיטה ייחודית שפורסמה בעיתונות הבינלאומית. 

 

  1. בחזרה לתחילת הכתבה, רוב  שהצרכנים של הרשתות החברתיות הינם הצעירים, הם מגיעים אלינו בכדי לשפר את מראה האף שמזדקר לעיתים בתמונת הסלפי, לתיקון האזניים הבולטות קדימה ומהוות לעיתים מטרה להצקות, לא רק בגילאים מאוחרים אלא גם לילדים. והם מעוניינים גם להסיר בלייזר שומות הבולטות לעין המצלמה הרגישה.

 

10 .השיער מתדלדל לעיתים גם בגיל הצעיר אצל הגברים אך גם אצל הנשים, טפולים כהזרקת מוצרי דם עצמי PRP , עשויים לעזור בהצמחה מחודשת של רעמת השיער. 

 

כל שתואר לעיל איננו נחלת הנשים בלבד, כרבע מהמבקשים את הטפולים האסתטיים הינם גברים, שרוצים להיראות ולהרגיש לא פחות טוב מבנות זוגם.

 

ולא בכדי, הסלוגן שמלווה אותנו זה שנים, והוא נכון תמיד:

רפואה אסתטית איננה משחק ילדים….

 

שירותי רפואה אסתטית ברמב"ם

https://www.rambam.org.il/departmentsandclinics/surgicaldivision/plasticsurgery/aestheticmedicine/

 

לפרטים נוספים וזימון תור :

04-7772129