רמת ישי – מרחבים פתוחים

מערכת החינוך ברמת ישי (כיתות א-ד) תפעל חמישה ימים בשבוע
בהנחיית ראש המועצה עופר בן אליעזר ילמדו ברמת ישי בקפסולות (עד 18 תלמידים בכיתה) בכיתות ובמרחבים נוספים. כמו כן יצאה לדרך תכנית "מרחבים פתוחים", פעילות ערכית, חברתית, רגשית המיועדת לכיתות ה'-ט' המתקיימת בשטחים הפתוחים ברמת ישי. ראש המועצה עופר בן אליעזר הצטרף ביום רביעי לאחת מהפעילויות והתרשם עד כמה הן תורמות לתלמידות והתלמידים שכה חסרים את המפגשים בין כותלי בין הספר

ביום ראשון יתחדשו הלימודים בכיתות א'-ד' וברמת ישי הוחלט על חמישה ימי לימודים בקפסולות, ולא בימים מפוצלים ולא במשמרות. ראש המועצה עופר בן אליעזר שקיבל את ההחלטה הינחה את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת בית הספר היסודי ארזים טלי אימברמן להיערך למתכונת של למידה בקפסולות (עד 18 תלמידים בכיתה) בכיתות ובמרחבים נוספים. בהתאם גם הצהרונים יפעלו ע"פ התו הסגול. בן אליעזר הסביר את ההחלטה בכך שאין היגיון ותועלת בלימודים, לא לתלמידים ולא להורים במתכונת מפוצלת של יום כן ויום לא.
גם מועדונית בית הספר חזרה לפעילות ומקיימת פעילות יומית בהתאם לתו הסגול תוך הקפדה על כל הכללים למען בריאותם של התלמידים.

ובאשר לכיתות הגבוהות יותר, מועצת רמת ישי הוציאה השבוע לדרך את תכנית "מרחבים פתוחים", כיתות ה' – ו' מעבר לשיעורים הדיגיטליים, יפגשו פרונטלית (מפגש פיזי) כל יום עם המחנכות והמחנך בקפסולות לפעילות ערכית, חברתית, רגשית במרחבים הפתוחים בהתאם להנחיות.

הפעילות מתקיימת בין היתר בשביל סובב רמת ישי, מתחם המיני פיץ', וגן קותי. מי שמובילות את הנושא הן מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי כאשר לנושא נרתמו – סייעות מחלקת החינוך, מדריכת המוגנות, מדצי"ם, משצי"ם, הנוע"ל, ש"ש ותומכי הוראה. שאר השיעורים בשלב זה ממשיכים באמצעים דיגיטליים.
ראש המועצה עופר בן אליעזר הצטרף ביום רביעי לאחת מהפעילויות והתרשם עד כמה הן תורמות לתלמידות והתלמידים שכה חסרים את המפגשים בין כותלי בין הספר.

עוד הדגיש בן אליעזר כי המערכת מעודדת את צוותי החינוך לבצע בדיקות קורונה מיידיות (בדיקות סקר) כדי לוודא שהם שלילים לקורונה. כל זאת בהתאם למבצע בדיקות קורונה של פקע"ר (פיקוד העורף) ומשרד הבריאות שיצא לפועל.
בגני הילדים, כולל הצהרונים, בהם נפתחו הלימודים בשבוע שעבר עברה החזרה ללימודים בצורה חלקה תודות להערכות מהירה ויעילה של מחלקות החינוך, התפעול והביטחון ושל המתנ"ס כאשר אחוז הנוכחות הוא כ-95 אחוז. בן אליעזר: "תודה גדולה לצוות בית הספר ארזים על הערכות מיטבית לחזרה ללימודים ולפנינה שלזינגר ושרונה פיטוסי על הובלת פרויקט "מרחבים פתוחים".