מתנדבי "עמך" – מפגש לא שגרתי במקום לא שגרתי

קבוצת מתנדבי "עמך" הפועלת במסגרת עמותת שלהב"ת והמועצה המקומית קרית טבעון נפגשה למפגש לא שגרתי במקום לא שגרתי: מצפה יער השומרים, זאת מכיוון שהמפגשים בחדרים סגורים כבעבר לא מותרים בימים אלו, התכנסו המתנדבות באוויר הפתוח. המתנדבות שבתקופת טרום הקורונה ביקרו אחת לשבוע שורדי שואה, אירחו להם חברה והפיגו את בדידותם, שיתפו במהלך המפגש האחת את השנייה בנוגע לקשר הטלפוני הרציף והמתמשך המתקיים בשל הנסיבות עם המקושרים שלהן.

"לאחר שלא נפגשנו תקופה, יזמנו מפגש מיוחד כדי לשתף ולדווח על הקשר הטלפוני עם שורדי השואה", סיפרה רכזת הפעילות המתנדבת שלהבת שורר. "המרחב הפתוח, מרחבי הנוף הנשקפים מעמדת המצפה תרמו רבות לאווירה המיוחדת בה חשנו כולנו. קיימנו שיח חופשי ומשתף אודות מצבם של מקושרינו, הרחבנו על תחושותינו כמתנדבים במגבלות הסגר ועל ההכרח להסתפק בשיחות הטלפון – ללא מפגש אישי פנים אל פנים. הרווחנו מפגש אישי, מקרב, מחזק, מעודד ובעיקר מחמם את הלב".
אלי פוליאקוב, מנכ"ל עמותת שלהב"ת השתתף בתחילת המפגש, והודה למתנדבות על ההשקעה, המאמצים והזמן שלהן והדגיש את חשיבות הקשר עם שורדי השואה, שרובם בודדים, בתקופה זו של קורונה.
עמותת שלהב"ת משפרת את איכות החיים של האזרחים הוותיקים והצעירים ברוחם בקרית טבעון והסביבה באמצעות מרכז יום רב תחומי, קהילה תומכת, מועדון גמלאיות ומגוון פעילויות פנאי, חוגים, תרבות וקתדרה. בחירום ובשגרה – שלהב"ת היא הבית של האזרחים הוותיקים בקרית טבעון.