טיפת חלב גדולה

כללית פתחה תחנת טיפת חלב שמהווה כתובת  לרפואה מונעת עבור תינוקות ופעוטות מכל ישובי המועצה האיזורית מגידו
שיתוף פעולה בין כללית  במחוז חיפה וגליל מערבי לבין המועצה האזורית מגידו הוביל לשדרוג משמעותי של שירותי טיפת חלב באזור, שהושג תודות להפעלת טיפת
חלב מרכזית במרפאת כללית  באליקים, הממוקמת במקום מרכזי ונגיש לקיבוצי הסביבה. השירות יינתן לתינוקות בקיבוצי עין השופט, רמת השופט,
דליה, גלעד, רמות מנשה, הזורע שיזכו למעקב איכותי על ידי האחות שמרית סגל שצברה ניסיון רב בעבודה בטיפת חלב ועובדת גם בטיפת החלב של כללית ביוקנעם ורופא ילדים מומחה מצוות מחלקת הילדים בבית חולים כרמל מקבוצת כללית שיערוך בדיקת הילד הבריא.
השירות יינתן החל מהימים הראשונים לחיי הילוד, מיד עם שובו הביתה מבית החולים  ועד תום המעקב בטיפת החלב בגיל 6 ויכלול מעקב גדילה והתפתחות, מתן חיסונים, הדרכה להורים בנושאים שונים וביצוע בדיקות טיפת חלב.
בנוסף, כשהמצב הנובע מהקורונה יאפשר זאת, ייערכו במקום סדנאות כגון הנקה, עיסוי תינוקות, הורות בשנת החיים הראשונה ועוד.
רות ברוך – מנהלת הסיעוד של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי מציינת כי הצפי הוא בשלב ראשון לכ-60 ילדים אשר תודות לשילוב ידיים בין כללית לנציגי הקיבוצים והמועצה, הם והוריהם יקבלו שירות משופר משמעותי. השירות יהיה זמין הרבה יותר מבעבר, כולל יום בשבוע עד 2000, לנוחותם של ההורים העובדים. המרפאה שופצה והוכשרה למתן שירות בתנאים ידידותיים לבאי המקום והצוות שמאייש את המקום הינו איכותי ומיומן. מניסיוננו, שירות אחוד כזה מיטיב מאד עם ההורים וילדיהם. בימים אלה החל מבצע חיסוני השפעת, כולל חיסון הפלומיסט בשאיפה שהגיע אף הוא ומתאים מגיל שנתיים. צוות טיפת החלב באליקים ערוך גם לחיסון התינוקות החשוב כל כך להפחתת תחלואה שלהם, הדבקת בני המשפחה וירידה בשיעור הסיבוכים הקשים, גם אם מתפתחת מחלה. לחיסון חשיבות יתרה בתקופה זו של מגיפת הקורונה.