חגיגות בישובי מועצה אזורית זבולון

סוכות שני ושמחת תורה הוא חג כפול ואף יותר מכך במועצה אזורית זבולון. שלושה ישובים חוגגים יום הולדת בחג זה. השנה חגג קיבוץ אושה 83 שנים, רמת יוחנן 89 שנים וכפר המכבי 84 שנים מיום העליה על הקרקע.

שלושת הקיבוצים שנמצאים במה שמכונה "הגוש" חגגו כל אחד בדרכו, בהתאם להנחיות הקורונה ולא כפי שהיו מורגלים לחגוג בכל שנה, באירוע המוני של הקהילה.

באושה חג המשק נחגג השנה בסימן היכרות וקליטה, בהשקה של הספר "שמונים ומספרים" שחיבר עמוס בונה, חבר אושה על ההיסטוריה בקיבוץ. לצד זה הוקרן הסרט "ה"אושניקים באים" שצולם בכוחות מקומיים במיוחד לכבוד החג  ושודר דרך היו טיוב.

ברמת יוחנן קיימו משדר מיוחד של טקס "חג המים" המסורתי ששילב קליפים, צילומי "זום" וקטעי ריקודים מהארכיון. המשדר הוקרן בו זמנית בכמה מוקדים בדשאים, בהתאם למגבלות הקורונה. את הסרטון אפשר היה לראות גם בבית דרך המחשב. הקיבוץ שמר על מסורת הרמת כוסית וחילק בקבוק יין לכל משפחה.

בכפר המכבי בונים השנה גן פסלים שיקרא "גן עינב" לזכר עינב ז"ל ראש שנפטרה השנה. נוסף לכך הסתובבה סוכה ניידת שעברה בסוכות ראשון לחלק זרעים, בירות וקרטיבים לחברים. במהלך חול המועד ערך הקיבוץ שעשועון "קלאב קאר הכסף" עם שאלות טריוויה על תולדות הקיבוץ ובערב חג שני חילקו שי לכל התושבים, משחק זכרון יחודי עם תמונות של כפר המכבי מכל העשורים. 

עמוס נצר, ראש המועצה האזורית זבולון וחבר קיבוץ רמת יוחנן: "אני שמח שגם השנה חגגו הקיבוצים את החג כל אחד בדרכו – למרות הקורונה, גם אם אחרת. ישובי המועצה עוברים תהליכים של גידול וצמיחה ואני שמח שלמועצה יש חלק בכך, בין היתר באמצעות ביצוע העבודות בשכונות החדשות המוקמות בשיתוף החברה לפיתוח זבולון. אני מאחל לכל הקיבוצים החוגגים – חג שמח ועוד הרבה שנות צמיחה והצלחה."