השרה לחיזוק וקידום קהילתי, אורלי לוי-אבקסיס העניקה את תו התקן הקהילתי לעיר יקנעם

השרה לחיזוק וקידום קהילתי, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס הגיעה לביקור וסיור ביקנעם ונפגשה עם ראש העיר, סימון אלפסי לפגישת עבודה בה דנו השניים באתגרים השונים של העיר, והדרכים לפתרונם, וכן על המשימות שעומדות בפני העיר וקהילתה בזמן תקופת הקורונה.

במהלך הפגישה העניקה השרה לראש העיר תעודת כניסה לתהליך "תו תקן קהילתי". פרויקט "תו תקן קהילתי" של המשרד לחיזוק וקידום קהילתי מעניק תוספת תקציב לעשייה קהילתית ברשויות המקומיות, וכן הדרכה וליווי של צוות העירייה בפיתוח נושאי הקהילה. התהליך כולל קביעת יעדים לכל רשות בהתאם לערכים המרכזיים שנקבעו בתכנית: חיזוק הזהות המקומית, מימוש נכסים קהילתיים, הגברת הלכידות החברתית, קידום יוזמות והשתתפות ויצירת שותפויות בין מגזרים. לאחר תהליך מדידה והערכה, רשויות שיעמדו ביעדים שנקבעו, יזכו בתוספות תקציביות שיופנו לפעילות קהילתית נוספת. הפרויקט יכלול השנה 36 רשויות מקומיות ברחבי הארץ אשר יזכו לליווי מקצועי של צוות המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, וכן לתוספת תקציבית באם יעמדו ביעדים הקהילתיים המוגדרים.

רה"ע סימון אלפסי אמר לשרה שיקנעם שמחה לארח אותה, ושהיא לקחה תפקיד מאוד מאתגר. רה"ע סיפר לשרה ולצוותה על התמודדות הרשות בהצלחה מול המלחמה בנגיף הקורונה. בהקשר לכך אמר רה"ע שטוב הייתה עושה המדינה אם הייתה מעבירה את ניהול המאבק בקורונה לרשויות, ואנו היינו לוקחים אחריות ודואגים לכל האוכלוסיות שבעיר. רה"ע נתן סקירה על העיר ואמר שמראשית דרכו הוא שם דגש על חינוך, תעשייה, והענקת איכות חיים גבוהה. 

השרה פרגנה לראש העיר ואמרה שראשי ערים חדשים צריכים לקבל שיעורים ממנו. השרה סיפרה שהנושא החברתי והקהילתי בעיניה הוא סופר חשוב, והוסיפה שהיא ומשרדה שותפים של הרשויות והיא שמה דגש על צמצום פערים בין המרכז לפריפריה. השרה אמרה שמשרדה יפעל לקדם עם העירייה פרויקטים קיימים, וגם יוזמות חדשות שמשרדה מוביל, וככל שהרשות תוכיח את עצמה משרדה יהיה מחויב יותר ויותר כלפיה. השרה קראה לאנשי הרשות להביא עוד ועוד רעיונות לתכניות מהשטח כי משם לדבריה מגיעים הרעיונות הטובים ביותר.

מנהלת הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול – ביטחון קהילתי בעירייה, אפרת נל הציגה לשרה ולצוותה את התכניות המגוונות שמובלות בעיר וביניהן: העצמת הקהילה האתיופית, מוגנות לנוער כולל ליווי נוער בסיכון, סיירת הורים, מרכז הורות – הבית להורות ומשפחה, אלמ"ב – שומרות סף, ועוד. נל אמרה לשרה שהמדיניות שמובלת כאן היא מדיניותו של רה"ע לתת מענים לכל צורך של התושבים.

בביקור השתתפו גם סגן רה"ע, רומן פרס, חברת מועצת העיר, אילנה פינטו, מנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו, מנכ"ל המשרד לחזוק קהילתי, חגי רזניק, ראש מטה השרה, ראש הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול, דני שחר ויועצות השרה.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי:

"שמחנו לארח את השרה ולהציג בפניה את העשייה היישובית ולפיה העירייה מכוונת כל הזמן לתת מענה לצרכי התושבים. השרה עושה עבודה מצוינת ואיכותית במשרדה ומובילה ביחד עם הצוות שלה מגוון רחב של תכניות לטובת הקהילה ובכך תורמת תרומה רבה להעצמת קהילות רבות ולחיזוקן. חשוב לנו לחזק עוד ועוד את החוסן הקהילתי, ולשם כך אנו מובילים תכניות מגוונות. נפעל לרכז את כל הנושאים לקידום הקהילה תחת מקום אחד. אני מברך על קבלת תו התקן הקהילתי, ויחד עם השרה ומשרדה נמשיך לקדם תכניות לטובת קהילת העיר. תודה מיוחדת לאפרת נל שמתחללת את כל התכניות ומוציאה אותן אל הפועל בעיר". 

השרה לחיזוק וקידום קהילתי, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס:

"עשייתו רבת השנים של ראש העיר, סימון אלפסי מרשימה מאוד. במרוצת כהונתו יקנעם הפכה להיות מוקד משיכה לזוגות צעירים וליזמי היי טק. אני רואה בנו שותפים לדרך להעצמת הקהילה המקומית. תראו בי נציגה של הצפון, מהיום הראשון שנכנסתי לפוליטיקה היה חשוב לי לצמצם פערים בין המרכז לפריפריה. בהמשך לצורך שהועלה, נפעל להוסיף מדריכי מוגנות נוספים בעיר בשנת 2021".