"שופר בפארק" מאות השתתפו באירועי תקיעות השופר ביקנעם, תחת מגבלות הסגר.

'יחד יקנעם' זהות יהודית ישראלית בקהילה מתנ"ס יקנעם ותרבות יהודית במתנ"ס יקנעם, קיימו בראש השנה אירועי 'שופר בפארק' הכוללים תקיעות שופר לרגל ראש השנה. האירועים הותאמו למגבלות הסגר שהטילה השבוע הממשלה עם קבוצות קטנות ובתוך השכונות. 

קרדיט תמונה Image by Ri Butov from Pixabay

בשכונות ופארקים הקרובים ביותר ובטווח 500 המטרים המותר, התקיימו ביקנעם עשרות אירועי תקיעת שופר קהילתיים לכל המשפחה ששילבו את ערכי ראש השנה הכוללים בין היתר תקיעת שופר ברוח חווייתית יהודית ישראלית.

מיזם שופר בפארק אפשר לרבים מתושבי יקנעם לשמוע תקיעת שופר במרחב הציבורי והפתוח תוך שמירה על בריאותם וביטחונם. במקביל "סיירת שופרים" של המתנ"ס התנדבה להגיע לחצרות בתים של אנשים שלא התאפשר להם לצאת מביתם, והשמיעו להן תקיעות שופר מבעד לחלון. 

אחד המשתתפים באירוע ציין "זה לא אירוע רגיל, לא בשנה רגילה ולכן דווקא השנה היה חשוב לי לשמוע את התקיעת שופר. שמחתי לראות ולשמוע שלרבים כמוני, התקיעת שופר השנה, הייתה חשובה ומרגשת. תודה למתנדב שהגיע לפארק שליד ביתי . אני לא יודע את שמו, אבל מעריך את המצווה שעשה. דווקא השנה". 

לאה פדידה יו"ר הנהלת המתנ"ס : במיוחד כיום בתקופת הקורונה, וכשמסביבתנו אנו שומעים לא פעם, שיח מפלג, חשוב לנו במתנ"ס יקנעם לחבר בין ציבורים וקהלים המגוונים בעיר דרך אחד הסמלים היהודיים המשותפים לכולנו, ואין טוב מכך מהשופר שתקיעה בו היא תפילה ללא מילים שכל יהודי יכול להתחבר ולהתרגש איתה.