עמק יזרעאל: פרויקט "סיפורי חיים"- סטודנטים כותבים את סיפור חייהם של ותיקי העמק

בטקס חגיגי שהתקיים השנה בזום, בשל מגבלות התקופה, הוענק לוותיקי העמק התוצר הסופי של שנת מפגשים בינם לבין סטודנטים בפרויקט מנהיגות צעירה – תיעוד סיפור חייהם המופלא

צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

פרויקט 'סיפורי חיים', הוא פרויקט ייחודי, בהובלת מחלקת הצעירים במועצה ובמסגרת שיתוף פעולה עם מפעל הפיס למלגות סטודנטים ועמותת ותיקי עמק יזרעאל, המתקיים זה מספר שנים.

הסטודנטים, בני העמק, נפגשים עם הוותיקים בביתם, במשך כל שנת הלימודים, מלווים על ידי ביבלותרפיסטית, לכתיבת סיפור חייהם.

השנה, נערך הטקס המרגש בזום, לציון סיום הפרויקט. כל אחד מהסטודנטים הגיע לביתו של הוותיק עמו נפגש במהלך השנה, ויחד עלו כולם ובני משפחותיהם, למפגש המקוון.

צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

"המפגש בין הוותיקים, שעוברים תקופה מורכבת של ריחוק חברתי, לבין הצעירים, מפיח רוח של תקווה, עניין והתחדשות, לשני הצדדים", אמר ראש המועצה אייל בצר, במהלך הטקס החגיגי, "לראות ולשמוע אתכם, ותיקים וסטודנטים, זה מרגש, במיוחד בתקופה זו של ריחוק חברתי. חשוב שסיפוריהם של ותיקי העמק ימשיכו הלאה ויסופרו על ידי הדור הצעיר. מעבר לקשר החם ולשימור הזיכרון האישי, סיפורם הוא גם סיפורו ההיסטורי של העמק. אנחנו גאים ומוקירים את הפרויקט החשוב הזה."
במהלך הטקס המקוון סיפרה מירב דודאי, ביבליותרפיסטית במקצועה, על התהליך שעברו הסטודנטים במהלך השנה וכן הזמינה את הוותיקים והסטודנטים לספר מחוויותיהם המשותפות. "הסטודנטים עמלו על הפיכת תכני המפגשים, ליצירת 'סיפור חיים'. זו עבודה קשה שמצריכה הקשבה, תמלול, הקלדה, ארגון, איחוד סיפורים ושברי זיכרונות. חיי הוותיקים נשזרו השנה עם חיי הסטודנטים, והחוויה הזו הולידה עשרה סיפורי חיים שרובם נטועים עמוק בעמק שלנו, וכולם מאפשרים מסע לזמנים אחרים בעולם ובהוויה הארץ-ישראלית".

צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

תמר אלמוג, בתה של שושנה ברנובסקי, שהשתתפה בפרויקט סיפרה: "זה פרויקט מקסים וחשוב. תודה למור אסף וייסברוט, שלא ויתרה על המפגשים והייתה יצירתית גם בשנה המאתגרת הזו! יחד עם אמא שלנו, היא הצליחה לאסוף את סיפור חיים שלם לכדי ספר אחד שילווה אותנו ואת הדורות הבאים."

"רצינו שייווצר פה דיאלוג אמתי בין עבר, הווה ועתיד." סיפרו נוקי בן שושן מנכ"ל עמותת ותיקי העמק ותמי אידלשטיין מנהלת התרבות והפנאי בעמותה, "כל אחד הטביע את חותמו ביצירה משותפת המעלה את סיפור חייו תוך הבנה כי היסטוריה אינה כתובה בספרים, היא כתובה באנשים."

צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

מורן ניר, מנהלת מחלקת צעירים ומלגות במועצה סיכמה: "המועצה רואה חשיבות רבה בשילובם של סטודנטים במלגות מעורבות חברתית, שמהוות הזדמנות לכל אחד ואחת – לתרום, אך לא פחות מכך- לקבל. בעידוד ראש המועצה, מחלקת הצעירים פועלת להרחבת האפשרויות לקבלת מלגות במגוון תחומים, במטרה לאפשר לסטודנטים בני העמק, הלומדים ברחבי הארץ, לעשות משהו משמעותי לצד ההזדמנות לקבלת מלגה."

 

פרטים נוספים על למלגות מעורבות חברתית לשנת תשפ"א באתר המועצה האזורית עמק יזרעאל.

צילום- דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל.