משפחת יקנעם מתנדבת ביחד

זו השנה הרביעית שתכנית "משפחה מתנדבת ביחד" מתקיימת בהובלת מתנ"ס יקנעם
ומחברת בין קשישים למשפחות לקראת החג.

מתנדבי כתר

משבר הקורונה והסגר הנוכחי גרמו לקשישים רבים להסתגר בביתם לצורך שמירה על בריאותם, מבלי לראות או להיות בקשר עם משפחתם בעיר ומחוצה לה. תכנית "משפחה מתנדבת ביחד" באה לגשר על הפער החברתי שנוצר ולחבר בין הקשישים לבין משפחות מן היישוב לכבוד ראש השנה. המשפחות המתנדבות תרמו, ארזו וקישטו חבילות שי מיוחדות לקראת ראש השנה, ורובם גם חילקו אותם לבית הקשישים, תוך הקפדה על הוראות משרד הבריאות ושמירת מרחק ביטחון, כאשר למרות המרחק נוצרו מפגשים מרגשים, שיזכרו לאורך זמן רב. חלק מהמשפחות שלקחו חלק הן משפחות ותיקות בתכנית ומלוות קשיש לאורך יותר משנה, ולכן המפגשים ביניהם היו מרגשים מאוד.

משפחה תורמת ביחד

אחת הקשישות סיפרה לאחר הביקור בביתה "אתמול ריגשת אותנו מאוד מאוד. בערב קיבלתי טלפון שמגיעים אלי. כשפתחתי את הדלת, פגשתי 4 ילדים מקסימים שבאו לברך אותי לשנה טובה ובידם שקית עם שי לחג. אני כל כך התרגשתי עד דמעות. רציתי לחבק אחד אחד, אבל מפאת המרחק החברתי, התאפקתי ונמנעתי. אתם זוכרים את בני גיל הזהב. מעשה אצילי כזה ממלא את הלב ואת הנשמה במיוחד לקראת חגי תשרי בהם נציין אותם לבדינו ללא משפחה, נכדים והנינים. תבורכו על ארגון ההתנדבויות ביקנעם היקרה שלנו. "

גם מתגובות המשפחות ניכר הם נהנו וחוו חוויה מעצימה "הם מקסימים, גם בשיחת הטלפון וגם במפגש הם זכרו את הפגישה הקודמת שלנו מפורים. הבטחנו שנהיה בקשר יותר והתבקשנו להגיע שוב ולבקר, דבר שכמובן נעשה בשמחה והאהבה. הייתה חוויה מרגשת והדרך הכי ממלאת לפתוח בה את השנה."

השנה הצטרפה לתכנית גם חברת כתר ישראל שתרמה וארזה 40 חבילות שי לקשישים וגם חילקה אותם לבתיהם, ואנו מודים להם על כך.

משפחה תורמת ביחד

התכנית פועלת בהובלה משותפת של 'יחד יקנעם' זהות יהודית-ישראלית בקהילה מתנ"ס יקנעם והיחידה להתנדבות המתנ"ס בשיתוף עמותת שחרות והאגף לשירותים חברתיים בעיר במטרה ליצור רשת חברתית וקהילתית בין דורית בעיר ע"י יצירת חיבורים קבועים בין משפחות וקשישים

שושן ברקן רכזת המתנדבים במתנ"ס ושלומית ובר רכזת יחד יקנעם מסרו " אנחנו מאוד מתרגשות ושמחות להמשיך ביוזמה שפתחנו לפני ארבע שנים ולראות שהרבה משפחות חדשות מצטרפות למיזם המחבר חיבור בינדורי משמעותי בין משפחות, ילדים וותיקי העיר. במיוחד בתקופה זו חשוב הקשר הבינדורי שנוצר בכדי ללוות את הקשישים גם טלפונית במיזם 'קו לותיק' הפועל בזמן הסגר.

לאה פדידה יו"ר הנהלת המתנ"ס : משפחה מתנדבת היא רק אחת מהיוזמות החשובות שמפעיל המתנ"ס במהלך השנה, ואני שמחה לראות שהיא מתעצמת מידי שנה ומחזקת את הקהילה במיוחד בימים אלו. החיבורים שנוצרים בעקבות המפגשים הם מרגשים ומחממים את הלב ומשקפים את חוזק הקהילה שלנו ביקנעם, כאשר למתנ"ס חלק גדול דרך ארגון, חיבור ויצירה של יוזמות בקהילה.