טבעון ~ משפרים ללא הפסקה: מרכז שלהב"ת

שודרג המבנה ושודרגה החצר, הוצבו ספסלים, דשא, שמשיות להצללה, כסאות ושולחות לטובת באי הבית ולטובת פעילות בשטח הפתוח

בחודשים האחרונים נערכו מספר שדרוגים חזותיים בחצר ובמבנה של שלהב"ת בקרית טבעון וזאת בזכות תרומות שגויסו, תמיכת המועצה המקומית קרית טבעון והשקעה עצמית של העמותה.
השינוי המשמעותי ביותר הוא שיפוץ החצר הפנימית של המרכז, שיפור שהתאפשר בזכות תרומת משפחתו המורחבת של מוטי לויטן ז"ל ולזכרו . מוטי היה מבאי מרכז "אופק" שלהב"ת ונהנה מאוד מחיי החברה ומהפעילות במקום, הוא אהב במיוחד את חוגי הקרמיקה ואת הגינון.

השיפוץ במתחם כלל גידור, הצבת ספסלים בחצר לטובת פינות ישיבה, דשא, שמשיות להצללה, כיסאות ושולחנות. בימים אלה, מספר נשים העוסקות בעבודות קרמיקה ופסיפס במרכז שלהב"ת יוצרות פינה אומנותית בחצר – פסיפס צבעוני המשולבים בו פרחים מעשי ידיהם של באי הבית בחוג לקרמיקה.

"בחודשים האחרונים, על רקע התפרצות הקורונה והחשש מישיבה במקומות סגורים, העדיפו רבים לשבת באוויר הפתוח בחצר המקסימה שלנו בצל השמשיות. שיפוץ החצר בא ממש בזמן עבורנו ואפשר לכולנו במהלך חודשי הקיץ ליהנות בביטחון מהפעילות הרבה בשלהבת", אמר אלי פוליאקוב, מנכ"ל עמותת שלהב"ת. "השיפור בנראות ובחזות נועדו להפוך את המקום לנאה ומזמין יותר למשתמשים בו".
בנוסף, במסגרת השיפוץ הוחלפו כל המנורות בחצר על מנת לאפשר פעילות לילית בטוחה, הוחלפו שלוש דלתות, הותקן גגון בכניסה לאולם התרבות ותוקנה המעלית.

שלהב"ת הינה הזרוע הביצועית של המועצה המקומית קרית טבעון בתחום האזרחים הוותיקים ומפוקחת בידי המחלקה לשירותים חברתיים במועצה. העמותה מפעילה מרכז יום "אופק" – רב שרותי ורב תחומי, מועדון גמלאיות, קהילה תומכת ומגוון רחב של פעילויות פנאי, תרבות, מועדון בריאות וקתדרה.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "לאורך כל הדרך התחייבנו לשים את האזרחים הוותיקים בליבת העשייה שלנו וכך אנחנו עושים. תודתי הגדולה לכל מי שלקח חלק בפרויקט מבורך זה. אני מקווה שבשנה הקרובה נצליח להוציא לפועל תכניות עומק נוספות לחיזוק ושדרוג מרכז שלהב"ת".