מועצת רמת ישי מרחיבה ומשדרגת את תשתיות החינוך ומתכננת הקמת אשכול גנים נוסף

ראש המועצה עופר בן אליעזר אירח לפגישת עבודה את גנאדי קמנצקי, סגן מנהל מינהל הפיתוח והתיכנון במשרד החינוך, בה דנו על הקמת אשכול גנים נוסף בישוב ועל הרחבת בית הספר ארזים ב-1000 מ"ר נוספים, תכנית שכבר יצאה לפועל. בן אליעזר הודה לקמנצקי על האוזן הקשבת ושיתוף הפעולה. בו אליעזר: "אנחנו ממשיכים בשדרוג התשתיות הפיסיות והפדגוגיות במערכת החינוך עם הפנים לשנת 2030"

מהביקור ברמת ישי: בן אליעזר וקמנצקי

לצד הערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר מתכוננים ברמת ישי לקראת העשור הבא עם הפנים ל-2030. במסגרת זו מתכוונים ברמת ישי להרחיב ולשדרג את תשתיות החינוך כפועל יוצא מהפיתוח בישוב והגידול במספר התושבים עם אכלוסן הצפוי במהלך העונה הבאה של שתי שכונות נוספות-פרדס וחסכון והשכונה המערבית (בסך הכל בשתי השכונות כ-350 יחידות דיור) והמשך הרחבת הישוב.

כחלק מהערכות זו אירח בשבוע שעבר ראש המועצה עופר בן אליעזר לפגישת עבודה את גנאדי קמנצקי, סגן מנהל מינהל הפיתוח והתיכנון (ומנהל אגף בכיר מיפוי ותכנון) במשרד החינוך, בה השתתפו גם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר וצוות מטעם משרד החינוך. בן אליעזר העלה בפני קמנצקי את הצורך בהקמת אשכול גנים נוסף בישוב, לנוכח הצרכים הדמוגרפים והפדגוגיים של הישוב. יצויין כי ברמת ישי הוקם לפני 3 שנים אשכול גנים ברחוב הכלניות ולצידו גני חב"ד חדש. נושא אחר שעלה בפגישה: הקמת תיכון אזורי ברמת ישי.

נושא אחר בפגישה, הרחבת בית הספר ארזים ב-1000 מ"ר נוספים, תכנית שכבר אושרה ותוקצבה. מליאת מועצת רמת ישי אישרה במהלך השנה תב"ר בסך 6 מליון שקלים למטרה זו. בן אליעזר גייס מתוך סכום זה כ-5.1 מיליון שקלים ממשרד החינוך כאשר יתרת הסכום, כ-900 אלף מתוכן מקרנות הרשות.

על פי התכנית יוגדל בית הספר בכ-1000 מ"ר באזור מתחם כיתות ג',ד', כך שבית הספר יהיה ערוך לקליטת 24 כיתות לימוד. הרחבת בית הספר היא פועל יוצא של יישום תכנית אב לחינוך ברמת ישי.
עופר בן אליעזר הודה לקמנצקי על האוזן הקשבת ושיתוף הפעולה והצוותים סיכמו לעמוד על קשר: "אנחנו ממשיכים בשדרוג התשתיות הפיסיות והפדגוגיות במערכת החינוך עם הפנים לשנת 2030. אני מודה לממלא מקומי, יו"ר וועדת החינוך יונתן הירשפלד על שיתוף הפעולה ולמנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר על המשך הובלת תהליכים משמעותיים במערכת החינוך".