יקנעם עלית: סניף הדואר במרכז ביג נסגר; בעיר נותר סניף דואר אחד בלבד לכל תושבי העיר

חבר מועצת העיר ירון חן: "מה שקורה כאן זה פשוט מחדל. סוגרים סוכנות דואר ומשאירים עיר שלמה של 24 אלף תושבים – בת ערובה לסניף אחד בצאלים"

בתמונה: סוכנות הדואר במרכז ביג שנסגרה.
קרדיט צילום: תנועת התושבים לשינוי חברתי.

עו"ס אבי נחמני פעיל חברתי תושב העיר "בסופו של יום יש כאן תושבים רבים בניהם עולים חדשים ומבוגרים שנפגעים מהמהלך הזה.
אנחנו זקוקים וצריכים לקבל שירות באופן מסודר ללא טרטור לסניף ברחוב צאלים בקיץ הלוהט שלנו"

כבר חודשיים עברו מאז נסגרה סוכנות הדואר במרכז ביג ביקנעם עלית והעומס בסניף היחיד בעיר ברחוב צאלים נותן את אותותיו. בעיר עדיין לא ידוע כלל אם תפתח בכלל סוכנות אחרת ולתושבים מתחיל להימאס. התסכול והאכזבה מהעומס וההמתנה הממושכת בתור, קשים שבעתיים נוכח הגל השני של הקורונה, העלייה בתחלואה והחשש מהדבקה והתקהלות במקום אחד.
הסוכנות במרכז ביג הופעלה על ידי זכיין של חברת דואר ישראל ולהערכת גורמים מהענף נסגרה ככל הנראה מחוסר כדאיות כלכלית. בקרוב תיפתח במקום מרפאת שיניים.

"לא ברור לנו איך בדואר ישראל משאירים עיר שלמה של 24 אלף תושבים עם סניף אחד. זה פשוט לא יאומן" אמר עו"ס אבי נחמני פעיל חברתי תושב העיר. "אני לא נכנס לשיקולים הכלכליים של אף אחד. זה לא מעניין. בסופו של יום יש כאן תושבים רבים בניהם עולים חדשים ומבוגרים שזקוקים וצריכים לקבל שירות באופן מסודר ויחסית, ללא טרטור לסניף ברחוב צאלים בקיץ הלוהט שלנו. אמנם יש חלוקת מכתבים ודברי דואר בחנויות בעיר וזה עובד טוב, אך עדיין יש הרבה שירותים שאנו יכולים לקבל רק דרך סניף מסודר. אנו קוראים לדואר ישראל לדאוג לנו ולפתוח בהקדם סוכנות חדשה" הוסיף נחמני.

התושבים פנו גם לחבר מועצת העיר ירון חן (סיעת הדרך) בבקשה שיסייע להם במאבק. חן הביע הזדהות עם התושבים והודיע כי יפנה להנהלת הדואר והעירייה לבדוק מה בכוונתם לעשות. "מה שקורה כאן זה פשוט מחדל. סוגרים סוכנות דואר ומשאירים עיר שלמה בת ערובה לסניף אחד בצאלים. אי אפשר לתת לדבר הזה לקרות" ציין חבר המועצה.

מחברת דואר ישראל נמסר בתגובה: "לצערנו לא עלה בידנו לאתר סוכן עם פרישת הזכיינית הקודמת.אנו נמצאים במשא ומתן מול מספר רשתות, לפתיחת סוכנות דואר באחת החנויות במקום.
יצוין כי בנוסף לבית הדואר המרכזי ניתן לקבל שירותי דואר גם באמצעות סוכנות הדואר יקנעם מושבה וכן באמצעות מרכזי המסירה הסמוכים.
כמו כן, ניתן להזמין תור לבית הדואר מראש באמצעות אתר דואר ישראל או באמצעות האפליקציה".