מכשיר דפיברילטור של מד"א הוצב בטיילת טבריה

מגן דוד אדום מקדם מיזם מציל חיים לשירות הציבור, במסגרתו מוצבים מאות מכשירי דפיברילטור במרחב הציבורי בערים רבות בארץ
בשבוע שעבר נחנכה בטקס מיוחד עמדת דפיברילטור ראשונה בעיר טבריה, אשר בזכותה כל אזרח יוכל להציל חיים בעת חירום, ללא צורך בידע רפואי מוקדם

חנוכת עמדת דפיברילטור חכמה של מד"א בטיילת בטבריה – צילום דוברות מד"א

פרויקט דפיברילטור של מגן דוד אדום הגיע לראשונה לעיר טבריה. במהלך טקס שנערך בשבוע שעבר, בנוכחות מנכ"ל העירייה, מר עופר אזרד, מנהל מרחב ירדן במד"א אורן אביטן ונציגים נוספים מהעירייה ומהנהלת המרחב, נחנכה בטיילת בעיר, סמוך למדיד מים, עמדת מפעם (דפיברילטור) חכמה שמחוברת למוקד מד"א.

באמצעות העמדה החכמה, כל אזרח שמחייג למוקד 101 של מד"א במקרה חירום רפואי שדורש החייאה, כחלק מההדרכה הטלפונית ובמקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ וכונני מד"א הרכובים על האופנועים, יונחה להביא ולתפעל את המכשיר וכך יכול לסייע עוד יותר בהצלת חיים במקרה של דום לב. עמדת מכשיר המפעם נתרמה ע"י דני וארנולד מהימוף ובני משפחתם, באמצעות אגודת ידידי מד"א בוויקטוריה אוסטרליה לרווחת התושבים והתיירים הרבים המגיעים לאזור.

 עמדת דפיברילטור חכמה של מד"א בטיילת בטבריה – צילום דוברות מד"א

בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה בכשבעה עד עשרה אחוזים וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל מסבירים במד"א. חיים רבים כבר ניצלו ברחבי הארץ באמצעות מכשירי הדפיברילטור של מגן דוד אדום, שכל אזרח יכול להפעיל בקלות, ללא ידע רפואי מוקדם. המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, הדפיברילטור מחובר למוקד החירום 101 של מד"א, כשהמפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפראמדיקים במוקד. באותו הזמן, צוותי מד"א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.

עופר אזרד מנכ"ל עיריית טבריה: "אני מבקש להודות למד"א על פעיליו ומתנדביו במרחב כנרת במיוחד בתקופה האחרונה, על השותפות, הסיוע והשמירה על בריאות הציבור בטבריה והסביבה. כל יוזמה ופעילות למען שלום הציבור מבורכת ותזכה לתמיכה ושותפות מלאה של עיריית טבריה."

מנהל מרחב ירדן במד"א, אורן אביטן: "במסגרת פרויקט מד"א להצבת מכשירי הדפיברילטור ברחבי הארץ, אנו שמחים לחנוך את העמדה הראשונה בטבריה, לרווחת התושבים אשר עתידה לשפר עוד יותר את המענה הרפואי בעיר ולהציל חיים בעת חירום. העמדה מוצבת במיקום מרכזי המיועד לשימוש תושבי העיר, המבקרים והתיירים הרבים שפוקדים אותה. אנו מודים לעיריית טבריה על שיתוף הפעולה ארוך השנים ועל פועלם למען תושבי העיר בנושא".

חנוכת עמדת דפיברילטור חכמה של מד"א בטיילת בטבריה – צילום דוברות מד"א