עמק יזרעאל: תלמידים, לומדים מהבית? חסר לכם מחשב נייד?

מבצע תיקון מחשבים לטובת למידה מקוונת מהבית, יוצא לדרך!

צילום – דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

בתקופת הסגר, משרד החינוך הורה לבתי הספר לעבור ללמידה מקוונת מהבית, כך גם בבתי הספר של מועצה האזורית עמק יזרעאל. בעקבות זאת, נוכחו במועצה כי לא תמיד קיימים בכל בית מספיק מחשבים המאפשרים לתלמידים קיום למידה רציפה.

לעיתים, המחשבים בשימוש ההורים שעובדים אף הם מהבית, או שיש ריבוי תלמידים בבית אחד, הזקוקים למחשב, בעת ובעונה אחת ובמקרים רבים, אין אפשרות לרכישת מחשב נוסף. בשל כל הסיבות הללו, הוחלט במועצה האזורית עמק יזרעאל לצאת במבצע נרחב לתיקון מחשבים וטאבלטים תקולים, או שאינם נמצאים בשימוש.

חשיבות קיום המבצע כעת, היא להשמיש את המכשירים הללו לפני פתיחת שנת הלימודים הקרובה. כחלק מהיערכות לפתיחת השנה במתכונת של קפסולות ו/או בצורה מקוונת, ל שכבות גיל מסוימות בבתי הספר.

כחלק מהמבצע, נקראו כל תושבי העמק להעביר למזכירויות היישובים מכשירים שאינם בשימוש, או תקולים. המועצה תאסוף באופן מרוכז את כל המכשירים שיאספו מיישובי העמק. מחלקת המחשוב במועצה תתקן ותשמיש את כל המכשירים, ואלה יימסרו לתלמידים במתנה, על פי רשימה שתורכב על ידי אגף החינוך.

אייל בצר, ראש המועצה מסר: "באמצעות מבצע תיקון המחשבים, אנחנו שומרים על הסביבה, מסייעים לתלמידים הזקוקים למחשב לטובת למידה שוטפת ומחזקים את קהילת העמק- כך כולם מרוויחים!"