יקנעם חוגגת פורים

מאות רבות של ילדים, בני נוער ומשפחות השתתפו בעדלאידע היישובית, במופע המרכזי עם סטפן ובשאר אירועי החג

העיר יקנעם צהלה ושמחה, והעדלאידע היישובית נערכה בהשתתפות מאות רבות של ילדים, בני נוער ומשפחות שנהנינו מתהלוכה ססגונית לאורך רחוב אלונים וממופע מרכזי באמפי.
בתהלוכה הוצגו מיצגים מרהיבים של בתי הספר. הילדים ובני הנוער שהגיעו במיטב התחפושות נהנו בין היתר לאורך המסלול מבובות ענק, הולכי קביים, מתופפים, פעלולנים ועוד.
הפעילות באמפי החלה בהפנינג ענק ועם דוכני הפעלה ויצירה שהקימו חניכות וחניכי תנועות הנוער בהובלת חלקת הנוער היישובית. תנועות הנוער שלקחו חלק: בני עקיבא, שבט שחר של הצופים, כנפיים של קרמבו, הנוער העובד והלומד. עוד לקחו חלק שחרות ומחוברים. הפעילות כולה הייתה בהתנדבות של בנות ובני הנוער.

המופע המרכזי באמפי היה של הזמר סטפן שהקפיץ את הקהל ומאות בני הנוער הגיעו לרחבה ושרו איתו במשך שעה ארוכה. ראש העיר, סימון אלפסי ברך את התושבים ואמר שאנו שמחים לקיים אירוע נפלא ואירוע שפותח את חגיגות ה- 70 לעיר באמפי. אלפסי אמר שיקנעם מצטיינת בתחומים רבים, והוסיף שמעל הכל זו עיר שהיא קהילה אחת גדולה.

מוקדם בבוקר בפורים נערכה בעירייה הפעלה לילדי העובדים ואלו נהנו בין היתר ממשחקייה ומתחרות תחפושות. הפעילות הובלה על ידי חניכות וחניכי שבט שחר של הצופים. בתום הפעילות חילק ראש העיר לכל יל וילדה משלוח מנות אישי.
ערב לפני פורים התקיים באולם הכדורסל באלונים הפנינג פורימי ענק "מגילה בקהילה" שעמד השנה בסימן 70 שנה ליקנעם כאשר האולם קושט כמו במסיבת יום הולדת. הערב החל בקריאת מגילה חווייתית והמשיך בהפנינג פורימי ענק עם תחנות בנושא יום הולדת ליקנעם. לראש העיר המופתי הוענקה עוגת יום הולדת עם הסמל 70 ליקנעם. באירוע השתתפו מאות ילדים, בני נוער ומשפחות מקהילות שונות בעיר. האירוע התקיים בהובלת עיריית יקנעם, מחלקת יחד יקנעם-זהות יהודית ישראלית בקהילה מתנ"ס יקנעם, בנות השירות הלאומי, המועצה הדתית ואור לנוער.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"פורים שמח במיוחד ביקנעם עם עדלאידע ססגונית ומהנה. אני שמח שמאות רבות של ילדים, בני נוער ומשפחות הגיעו למגוון אירועי החג בעיר ונהנו מאוד. החג הזה היה מאושר במיוחד ונהנינו בו מכל רגע. העדלאידע כללה אטרקציות רבות, ומעל הכל המיצגים בתי הספר היו מהממים. אני מודה לבתי הספר ולכל מי שתרמו להובלת אירועי פורים להנאת כולנו".