יקנעם: כביש 672 נפתח לתנועה

רה"ע סימון אלפסי: התנועה זורמת בצורה חלקה, מודה לנתיבי ישראל שנענו לבקשתי והקדימו את הפתיחה.

כביש 672. צילום: דוברות יקנעם
כביש 672. צילום: דוברות יקנעם

בחברת נתיבי ישראל נענו לבקשתו של ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי ופתחו לאחרונה לנסיעה את כביש 672 טרם סיומם המלא של העבודות. מאז הפתיחה זורמת התנועה במקום בצורה חלקה לכל הכיוונים.
כביש 672 החדש הורחב לארבעה נתיבים.
לצד הרחבת הכביש הורחבה גם הכניסה המערבית ליקנעם, וגם היא כוללת ארבעה נתיבים: שניים לפנייה ימינה לכיוון ת"א וחיפה, ושניים שמאלה לכיוון המושבים והקיבוצים.
היציאה ימינה כוללת "בננה" דרכה ניתן לפנות חופשי לכיוון כביש 672. "בננה" נוספת קיימת בירידה מכביש 672 לכבישים 70/6, דבר שמקל על אלו שמעדיפים לצאת משכונת שער הגיא בדרכם צפונה לחיפה ולקריות.

העבודות שנותרו להשלמת פרויקט הרחבת כביש 672 במלואו כוללות גם הצבת רמזורים, סלילה וסימוני צבע. במסגרת העבודות יוצבו שני רמזורים עם חיישנים. רמזור אחד בצומת הכניסה המערבית ליקנעם לפונים שמאלה לכיוון המושבים והקיבוצים, וכן רמזור לפונים שמאלה מכביש 672 לתוך יקנעם מערב. בנוסף לאלו יוצב רמזור נוסף בצומת הכניסה לאליקים.
בעיריית יקנעם כבר עובדים על יציאה נוספת משכונת שער הגיא מערב לכביש 672, והיא תקודם במקביל לפיתוח השכונה. מכרז לביצוע העבודות צפוי לצאת בחודשים הקרובים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"אני מברך על פתיחת כביש 672 המורחב ומודה לנתיבי ישראל על שנענו לבקשתי ופתחו אותו מוקדם מן הצפוי, כאשר העבודות הנותרות מבוצעות במקביל. פתיחת הכביש היא בשורה מעולה לתושבי יקנעם. הבטחתי לעשות הכל על מנת להוריד את עומסי התנועה בשעות השיא, ואני שמח לראות עתה שהעומסים נעלמו והתנועה זורמת. נסעתי בכביש בשעות העומס והנסיעה זרמה לחלוטין. אין לי ספק שבסיום הכולל התנועה תהיה חלקה אף יותר".