סקר עולמי חדש חושף:

המטייל האסיאתי נוסע 7 פעמים בשנה, הישראלי 5 פעמים בשנה ומטיילים מארה"ב, אנגליה ואוסטרליה 4 פעמים בשנה
43% מהמטיילים מעדיפים מלונות יוקרה; 51% מטיילים במטרה לחוות חוויות קולינריות

מטיילים. קרדיט - וסיל דולמטוב
מטיילים. קרדיט – וסיל דולמטוב

הסקר נערך על ידי אתר הזמנת הנסיעות Agoda.com שבדק את העדפות המטיילים ברחבי העולם לקראת השתתפותה בתערוכת IMTM 2020 והרחבת פעילותה בישראל

המטייל העולמי הממוצע ערך שש נסיעות בשנה שעברה. זאת על פי סקר שנערך על ידי אתר הזמנת הנסיעות Agoda.com. בדרום-מזרח אסיה המספר עולה ל 7 פעמים בשנה. מטיילים ישראלים נוסעים קצת פחות – 5 פעמים בשנה והמספר הנמוך ביותר הוא בקרב מטיילים מארה"ב, אנגליה ואוסטרליה – 4 פעמים בשנה. 85% מהמטיילים בעולם ו- 84% מישראל ציינו שהם היו רוצים לטוס לעיתים קרובות יותר. הסקר נערך על ידי אגודה.קום בקרב מעל ל 22,000 מטיילים מ 20 מדינות שונות בעולם במהלך 2019.

אגודה.קום חושפת את הסקר שערכה אודות העדפות המטיילים ברחבי העולם לקראת השתתפותה ב IMTM – תערוכת התיירות הבינ"ל השנתית שתתקיים השבוע בתל אביב (שלישי, 11.2.2020).
בשנה שעברה, על פי נתוני אגודה.קום, ישראל משכה 4.2 מיליון תיירים. החברה מעוניינת להרחיב את מספר שותפיה בעלי מקומות הלינה בישראל ולסייע להם למנף את מגמת הצמיחה הזו.

בחירת מקומות לינה על פי העדפות ותקציב
בעוד שנוף, שמש-אי-חוף ואוכל ומסעדות היו הסיבות העיקריות של מטיילים לבקר ברחבי העולם, סוגי האירוח שהמטיילים חיפשו היו מאד מגוונים. מרבית המטיילים ברחבי העולם בחרו ללון במלונות של כוכב אחד עד שלושה כוכבים (45%), במיוחד בקרב מטיילים מהודו (58%), מתאילנד (56%) וויאטנם (60%). במקום השני היתה עדיפות למלונות יוקרה, בעיקר על ידי הסינים (49%), ההודים (53%) והישראלים (51%).

נתונים עולמיים מראים כי הזמנת מקומות לינה שאינם בתי מלון תגדל באופן משמעותי עם צפי של 173.9 מיליון מטיילים עד 2022 (זאת על פי הסטטיסטיקות של At Home Around the World אלן פ ורוזנשטיין ר. ). בדומה למגה זו, הסקר של אגודה מצא כי בשנה החולפת 16% הזמינו לינה בבתים פרטיים ודירות כאשר אופציה זו מועדפת בעיקר על ידי מטיילים מדרום מזרח אסיה כגון סינגפור (28%) ופיליפינים (25%). מקומות לינה שאינם בתי מלון מושכים בעיקר מטיילים בקבוצה, שכן זה מאפשר להם ללון יחד באותו מקום, או עבור משפחות ואנשי עסקים המעריכים מקום לינה עם שירותים ביתיים במהלך שהותם.
עוד עולה מהסקר כי 84% מהישראלים מעוניינים לטייל בישראל ולחקור יותר את מדינתם ו- 41% מהם ככל הנראה יבחרו להזמין לינה בבתים פרטיים לטיולים בישראל בעתיד. לכן Agoda מתכננת להרחיב את פעילותה בישראל ולשתף פעולה עם מגוון רחב של מקומות לינה בכדי להרחיב את ההיצע עבור מטיילים בינלאומיים לישראל ומטיילים מקומיים.