הצהריים החדשים של עמק יזרעאל

במסעדה החדשה ChezVeze בכניסה לישוב טבעון השיקו בשבוע שעבר את תפריט עסקיות הצהריים החדשות שלהם, שמבאים בשורה חדשה וטעימה לתושבי האזור.

צילום-רוית פרי סופר
צילום-רוית פרי סופר

מי שעומד מאחורי הפרויקט המוצלח הזה היא לא אחרת מאשר רוני גליקו הילדה שגדלה בתוך המוסד הקולינארי ״שלו ביער״.

מי שעדיין לא ביקר במסעדה החדשה בטבעון כדאי שיכיר את 'שהוזה' , מסעדה עם שיק צרפתי ממוקמת בכניסה לקרית טבעון שנפתחה לפני כחודשיים לאחר חודשים ארוכים של הקמה מורכבת ומדויקת כאחד. לאחר סגירתה של מסעדת שלו ביער המיתולוגית בעקבות ענייני מנהל ושטח, רוני פתחה מקום חדש עם מטבח רענן ואוירה של ציר תל אביב אירופה.

מנות כמו קרוק מאדם, קרואסון פטה כבדים פירות יער ושוקולד לבן , המבורגר ביונד הטבעוני, ארוחות בוקר עם שיק לאורך כל היום, מנות צהריים וערב, והמון מנות שריינג המלוות ביין וקוקטיילים מעולים.

למקום אוירה של 826 (האוטובוס שמקשר בין קו טבעון לקו תל אביב ויש גם קוקטייל כזה!) 18 שנים של ידע ותרבות אירוח מהמקצועיים ביותר המתרכזים במקום אחד שמעניק חווית בילוי לבוקר צהריים וערב. שה וזה מקום אלגנטי מוקפד המכוון לכולם.

החל משבוע שעבר הסועדים במקום נהנים מתפריט עסקיות צהריים (בין השעות 12:00-17:00) שמורכב ממנת פתיחה לבחירה כשהמחיר נקבע על פי המנה העיקרית שתבחרו, בנוסף יינתן הנחה משמעותית על היין והבירה באותן השעות. לכל אוהבי היין נשמח לספר כי מידי חמישי החל מהשעה 19:00 מקיימים ב'שהוזה' ערב יין ללא תחתית עם אווירה שרואים רק באירופה.

רוני מספרת שתהליך ההקמה היה מורכב, "אכלתי, נסעתי, חוויתי וחשבתי הרבה על מה שאני רוצה , תהייתי עם עצמי לאן אני רוצה לקום כל בוקר, מה אני רוצה לאכול ומה חסר באזור שבו אני נמצאת, עברתי באין ספור מקומות וראיתי מגוון של חללים.
הלוקיישן שבה נמצאת המסעדה, זה מיקום שאהבתי תמיד, נעים לי פה, יש פה אנרגיה טובה והיא בעיקר נותן מענה קולינרי לצהריים, ללילה וגם לבוקר."

וכשהיא נשאלת מה הבשורה שהמסעדה החדשה מביאה לתושבי האזור היא שפעם אנשים אמרו שבילוי זה לילה, אז לא, לפי רוני, בילוי זה לאורך כל היום. "כשאני יוצאת מהבית בבוקר אני רוצה לשתות את הקפה שלי במקום שהאווירה שלו טובה, שאקוסטיקה בו נעימה, שהשירות שלו מלווה בחיוך של המלצרים, שהאוכל יהיה מיוחד וטעים, לא מתחנף מידי ולא מתאמץ מידי, אותו דבר בצהריים וברור שבערב עם כוס יין ולא רק. לא סתם הכנסתי מנות כמו מגש גבינות צרפתי שמלווה עם יין, כי אפשר לשתות יין בבוקר, זה הכל עניין של השקפה, שה וזה הוא חווית בילוי, אווירה ומקום מלא בתוכן. רציתי להביא סגנון אחר, רוח אחרת, חדשה, שלא קיימת בעמק יזרעאל והסביבה."