עולם המחר כבר כאן: תלמידי בית הספר ארזים רמת ישי השתתפו בפרויקט העולמי "שעת הקוד"

שעת הקוד היא יוזמה עולמית המאפשרת לתלמידים להתנסות בשעה אחת של כתיבת קוד, וללמוד על עולם ההייטק והחדשנות הטכנולוגית בדרך חווייתית ומהנה. בית הספר ממשיך להוביל בחדשנות ודיגיטציה והקים נבחרת סייבר שתשתתף באליפות ישראל.

בית הספר ארזים ברמת ישי ממשיך להוביל בחדשנות, טכנולוגיה ודיגיטציה. במסגרת זו השתתף בית הספר ב"שעת הקוד", פרויקט עולמי בהשתתפות תלמידים מכל רחבי העולם.
מדובר יוזמה עולמית המאפשרת לילדות וילדים להתנסות בשעה אחת של כתיבת קוד, וללמוד על עולם ההייטק והחדשנות הטכנולוגית בדרך חווייתית ומהנה. זו השנה השנייה שבית הספר ארזים מקיים אירוע שיא של שעת הקוד, בו תלמידים משכבות א'-ו' נחשפים לאפשרויות הבלתי מוגבלות שמציעה הטכנולוגיה. במסגרת הפרויקט העולמי, הצטרפו תלמידי ארזים בהובלת רכזת התקשוב, דורית בכר, למיליוני ילדים מהעולם ועשו את צעדיהם הראשונים בכתיבת קוד ויצירה באמצעות טכנולוגיה. נציגי נבחרת הסייבר והקוד התארחו בלשכתו של ראש המועצה, עופר בן אליעזר, וביחד התנסו בכתיבת קוד, שיגור חללית בראשית 2 לחלל בהצלחה.
מנהלת בית הספר טלי אימברמן ציינה כי: "בנוסף אנחנו שמחים לספר כי בית ספרנו משתתף השנה באליפות הסייבר הישראלית של משרד החינוך. מטרת האליפות היא לקרב תלמידים אל תחומי המדעים והטכנולוגיה באופן מהנה ומאתגר. האליפות מבוססת על סדרת משחקים שמזכים בנקודות (״כוכבים״). המשחקים מניחים יסודות לתכנות וחשיבה חישובית, ומאפשרים לילדים לגלות בעצמם את כללי התכנות באמצעות משחקים. שיטת הגילוי העצמי מפתחת סקרנות, יצירתיות, ובטחון עצמי".
אימברמן אף ציינה כי ב"ארזים" הוקמה נבחרת סייבר וקוד, מהשכבת ו', אשר מסייעת ומעודדת את תלמידי בית הספר בתחרות הסייבר והתכנות. התלמידים מתחרים ומסייעים זה לזה.

ראש המועצה עופר בן אליעזר: "בכל העולם זה קורה וגם אצלנו ברמת ישי. במסגרת הפרויקט העולמי שעת הקוד, הצטרפו תלמידות ותלמידים מ״ארזים״ שברמת ישי למיליוני תלמידים מהעולם ועשו את צעדיהם הראשונים בכתיבת קוד ויצירה באמצעות טכנולוגיה. שמחתי לארח בלשכתי תלמידים מנבחרת הסייבר, תלמידי כיתות ו', עדי ניסן ואלון שטיין, אשר משתתפים בפרויקט "שעת קוד" וביחד התנסינו בכתיבת קוד. תודה ליהונתן הירשפלד ממלא מקומי ויו"ר ועדת חינוך, לפנינה שלזינגר מנהלת מחלקת החינוך, לטלי אימברמן מנהלת בית הספר, למורה דורית בכר שמובילה את כל נושא הדיגיטציה ועולם המחר וכמובן לתלמידינו המדהימים על העשייה פורצת הגבולות".