"יוצרים באהבה"

נפתחה תערוכת יצירות אומנות שיצרו דיירי בית הדיור המוגן "דור טבעון"

תערכות אומנות דור טבעון צילום דור טבעון
תערכות אומנות דור טבעון צילום דור טבעון

יוזמה ראשונה בבית הדיור המוגן "דור טבעון" מרשת בתי הדיור המוגן "נוה דור", תערוכת אומנות ייחודית המציגה את יצירותיהם של דיירי הבית לקהל הרחב. היוזמה החדשה הינה פרי מחשבתם של דיירי הבית ומנחי החוגים אשר מלווים אותם לאורך השנה. את תפקיד אוצרי התערוכה עשו בשיתוף פעולה, הדיירים ומדריכי החוגים תוך בחירת היצירות המוצגות בתערוכה וחשיבה מעמיקה על החלל והמשמעות של שילוב היצירות בו.

הנהלת בית הדיור החליטה להפוך את תערוכת האומנות לאירוע שנתי בשאיפה להראות כי אין גיל לאומנות. העיסוק באומנות נתפס כ"תרפיה לגוף ולנפש" וכן, עבודות הפיסול, רקמה וציור מסייעות בהפעלת הידיים במוטוריקה עדינה. האומנות והעיסוק במוטוריקה זו מסייעת בגילאים המאוחרים בתפקודי היום יומי ומקלה על הגוף שמתבגר.

בנוסף, זו הזדמנות של דיירי הבית לחשוף בפני הקהל את יצירותיהם, הזדמנות שאולי טרם זכו לה בעבר.

גלית סטולר, מנהלת שיווק מכירות ותרבות בבית הדיור המוגן "דור טבעון" אומרת בנושא כי "במהלך יצירות האומנות, דיירי הבית נפתחים לעבודה בחומרים חדשים ומגוונים ומקבלים הזדמנות ליצור גם ללא ניסיון קודם. הנהלת הבית מאמינה כי יצירה מאפשרת שחרור של רגשות, מחשבות ומביא לידי ביטוי גם את החוויות האישיות. כל זאת, דרך בחירת הצבעים, החומרים והטכניקות. כל עבודה מתחברת ל"אני" האישי של היוצר. הנהלת "דור טבעון" רואה זאת כהזדמנות עבור הדיירים להשתחרר מהשגרה, מהלחץ ומהעיסוקים היומיומיים.  השאיפה הייתה לפרסם ולייצר מוטיבציה לדיירים נוספים שאין להם ניסיון עבר באומנות, להצטרף ליצירה ולראות שאפשר בכל גיל ובכל מצב ליצור מיצג אומנותי שניתן להתגאות בו".