שדרוג נוסף למערך החירום: מועצת רמת ישי הכינה תיק אב לרשות מקומית

מדובר בתיק יסוד המאגד ומרכז בו את הוראות הפעלה ונהלים לחירום.

תיק חירום בן אליעזר ושטיין
תיק חירום בן אליעזר ושטיין

קב"ט מועצת רמת ישי מיכה שטיין הגיש השבוע לעיונו של ראש המועצה עופר בן אליעזר תיק אב לרשות המקומית בנושא חירום. שטיין אשר שקד על הכנת התיק במשך חודשים רבים יחד עם נציגי פיקוד העורף, ציין כי מדובר בתיק יסוד המאגד בו את הוראות ההפעלה והנהלים בעתות חירום.
בתיק ישנה התייחסות מפורטת לתרחישי חירום ובהם: נפילת טילים, רעידות אדמה, מזג אוויר קיצוני, ארוע חומרים מסוכנים, פח"ע, אירוע רב נפגעים. כמו כן ישנה התייחסות נרחבת לנושא ים הבאים: מעבר משגרה לחירום, מרכז הפעלה, נוהל פתיחת אס"ל (אתר סיוע אוכלוסיה), נוהל פתיחת מקלטים, עבודת המכלולים.

בן אליעזר התרשם מהעבודה היסודית והינחה את שטיין להפיץ את התיק בין ראשי המכלולים השונים-מידע לציבור, אוכלוסיה, הנדסה ולוגיסטיקה.

זוהי פעולה נוספת של מועצת רמת ישי למיטוב ושדרוג פעילות מערך חירום הישובי. במסגרת זו ביצע מערך החירום היישובי שני אימונים משמעותיים בחודשים האחרונים: אימון מוקדנים ותרגיל חילוץ נפגעים מהריסות.
אימון המוקדנים נועד על מנת לתרגל את מכלול מידע לציבור, אחד מהמכלולים המשמעותיים ביותר ואילו יחידת החילוץ של רמת ישי אימון ותרגלה חילוץ נפגעים מהריסות בפיקוח והדרכת אנשי פיקוד העורף.

יצויין כי מערך החירום ברמת ישי עבר שדרוג בשנים האחרונות בדמות הצטיידות בעגלת סער, הקמת מחסני חירום חדשים וזיוודם, העברת ציוד חירום ממחסני חירום במגדל העמק לרמת ישי, שדרוג חדר ההפעלה. כמו כן קיימו עובדי המועצה בשנה שעברה אימון מקצועי ומעמיק במתקן סימולטור לאימון רשויות מקומיות של פיקוד העורף.

ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, המשמש כיו"ר וועדת מל"ח ישובית ומוביל את מערך החירום ברמת ישי: "תיק האב לוקח את כל הנהלים הכתובים ושבעל פה ומרכז ומאחד אותם ל'תורה אחת'. אני מודה לקב"ט המועצה מיכה שטיין על ההשקעה והעבודה המאומצת והחשובה לטובת בטחון התושבים. נמשיך להיות עם אצבע על הדופק ולשדרג את מערך החירום בתקווה שלא נזדקק לו".