בשורה לשנה החדשה: מוציאים לדרך אזור תעסוקתי חדש לקרית טבעון – הסכמות בין קרית טבעון למועצה אזורית זבולון

עידו גרינבלום: "השגנו הישג אדיר שישנה את עתיד היישוב – אני גאה בכל מי שלקח חלק בתהליך"

השבוע נחתם הסכם היסטורי בין ראש המועצה בקרית טבעון, עידו גרינבלום לבין ראש המועצה האזורית זבולון, עמוס נצר, במסגרתו הגיעו שני ראשי הרשויות להסכמה בנוגע להעברות שטחים בין זבולון לטבעון והקמת אזור תעסוקה חדש לתושבי הצפון.

עידו גרינבלום: "אני שמח מאוד לבשר שהגענו להסכמות עם מועצה אזורית זבולון על העברת שטחים מהמועצה האזורית זבולון לקרית טבעון. בשטחים אלו אנחנו מתכננים ביחד עם מנהל מקרקעי ישראל הקמה של אזור תעסוקתי חדש לטובת כל תושבי הצפון, אשר הכנסותיו ישרתו את קרית טבעון ויאפשרו להצמיח את היישוב ולתת לו דחיפה ענקית קדימה. אני חייב לברך ולהודות לעמוס נצר ראש המועצה האזורית זבולון – על הבחירה שלו בדרך של שותפות, של הסכמות, של הליכה יחד. אני מסיר את הכובע על האומץ והמנהיגות שהוא הפגין".

מה לוחות הזמנים הצפויים להקמת האזור התעסוקתי, ולמה זה חשוב?
עידו גרינבלום: "מבחינת עתיד היישוב, אין תהליך חשוב מזה. המועצה המקומית קרית טבעון סובלת מזה שנים מקשיים כלכליים ומהיעדר ארנונה עסקית. הקמה של אזור תעסוקתי מאפשרת בראש ובראשונה יצירת ארנונה עסקית שתיכנס תוך כמה שנים למועצה ותאפשר לנו להגדיל משמעותית את ההשקעות שלנו בתשתיות, בחינוך, בוותיקים ובעצם בהכל.
מבחינת לוחות הזמנים, אנחנו נמצאים בתחילת התהליך. לאחר ההסכמות בין שתי המועצות, אנחנו ניגשים יחד לגוף שנקרא הוועדה הגאוגרפית – מי שאחראיים על שינויי הגבולות בין רשויות. מאחר ואנחנו מגיעים בהסכמה בין המועצות, הניסיון מלמד שהן הוועדה והן שר הפנים יקבלו את הבקשה המשותפת שלנו. אני מניח שהתהליך הרשמי עד לחתימת שר פנים ייקח מספר חודשים ובמקביל נתקדם מול גופי התכנון ומנהל מקרקעי ישראל. מהצד שלנו אנחנו נדחוף קדימה בכל הכוח וזה המקום להודות לחברי המליאה היוצאת ולראש המועצה הקודם, דוד אריאלי, על היוזמה הראשונית.

ולנושאים אחרים, אתה כבר 8 חודשים בתפקיד – איך אתה מרגיש?
עידו גרינבלום: "אני מרגיש טוב מאוד. קודם כל ברמה האישית – אני קם כל בוקר עם אנרגיה עצומה. אני אוהב את מה שאני עושה ואני נהנה לעסוק בצרכי ציבור ולקדם את היישוב הזה. מדובר ביישוב נפלא עם תושבים אכפתיים, מתנדבים ומסורים וזאת זכות ענקית להנהיג ולהוביל יישוב שכזה. אני זוכה לשותפות מעולה עם הנהלת המועצה (הקואליציה), חבורת מתנדבים ומתנדבות אכפתיים המשקיעים שעות אדירות מזמנם הפרטי לטובת היישוב. אני חושב שתושבי הקריה לא מודעים לכמה חברי ההנהלה משקיעים עבורם וכמה תודה מגיעה להם, וזאת הזדמנות עבורי להודות להם. בנוסף, אני גאה בעבודה השוטפת שעושים עובדי ועובדות המועצה ושעושים כל הגופים הפועלים ביישוב, ומרגיש שאנחנו נמצאים בהתקדמות מתמדת.

מה האתגרים המשמעותיים העומדים לפתחנו ?
עידו גרינבלום: "יש ארבעה צירי אתגרים שעומדים בפנינו. ציר החזון, ציר כוח האדם, ציר פיתוח היישוב, ציר המענה לתושב. אתייחס לסוגיות החשובות ביותר בכל ציר.
הציר הרעיוני והחזוני, שהוא החשוב ביותר, האתגר הגדול והבולט ביותר עימו נתמודד בחודשים הקרובים הוא בניית החזון ותכניות העבודה של המועצה מתוך הסתכלות רחבה על צרכי היישוב לעשר השנים הקרובות. נעשה זאת תוך התחשבות בשינויים שעובר העולם בו אנו חיים, ההתפתחויות הטכנולוגיות, הפתרונות החדשניים והפוטנציאליים, אתגרי המשאבים, ועוד.
ציר כוח האדם – הייתה תחלופת כוח אדם משמעותית במועצה, נפרדנו מעובדים ועובדות ותיקים וטובים, וקלטנו כוח אדם איכותי רציני ומסור שייתן לנו דחיפה ענקית קדימה. האתגר כאן הוא לשמר את הידע המשמעותי שהיה במערכת, ולהצליח לשלב אלמנטים של חדשנות, יצירתיות ומצוינות.
ציר פיתוח היישוב – קרית טבעון בונה שכונה חדשה שבה יתגוררו כ- 580 משפחות. מדובר באתגר אדיר- הקמת מוסדות, יצירת תשתיות וקליטת השכונה בהיבטים קהילתיים וחינוכיים.
המועצה בראשותי הניפה גבוה ולמעלה את דגל החינוך-הפורמאלי והבלתי פורמאלי. בהתאם לכך עומד בפנינו אתגר אדיר של הקמת שני מוסדות חינוך חדשים ביישוב, הראשון שבהם בשכונה החדשה והשני- בית ספר נרקיסים. בנוסף, עלינו להמשיך את המגמה בה התחלנו:, גיוס משאבים והשקעות עומק במוסדות החינוך, במתנ"סים ובמתקני היישוב.
ציר המענה לתושב – אנחנו רוצים להגיע למצב בו תושבי היישוב יודעים ומרגישים שהם במרכז. מבחינת המענה שלנו לפניות, השירות לתושב, הביצוע בשטח. זה מהלך קריטי בבניית האמון בין התושבים לבין המועצה ומוביל אותו מנכ"ל המועצה יריב אביטל ביד רמה. חלק מהתוצאות כבר נראות בשטח, כדוגמת מתן מענה בווצאפ ובפייסבוק, וחלק יראו בקרוב.

מה אתה רוצה לאחל לשנה החדשה?
עידו גרינבלום: "באחד השירים היפים והחשובים שכתב שאול טשרניחובסקי, " אני מאמין (שחקי שחקי) " יש משפט שאומר כך: "כי עוד אאמין באדם גם ברוחו רוח עז" . אני מאמין גדול בכוח האדם להכתיב את גורלו וברוח האדם, ומאמין גדול בכוחות שיש ביישוב שלנו. אני מאחל לנו שנה של בחירה בטוב, של אומץ, ושל בריאות וטוב. שנה טובה שתהיה לכולנו".