פריז ביקנעם

כ-1000 תושבים, בהם מאות משפחות וילדים, נהנו מקולנוע הקיץ של יקנעם שיצא לדרך בהקרנת בכורה ובהפנינג גדול.

הקרנת הסרט הבא: יום חמישי 15.8.
ביום שלישי 13.8 יתקיים ערב ריקודי עם

קולנוע הקיץ נבנה בעלות של כ- 3 מיליון ₪. במקום יתקיימו גם פעילויות מגוונות למשפחות

אוגוסט שמח ביקנעם: כאלף תושבים, בהם משפחות, ילדים, ואורחים, נהנו מערב מיוחד עם פעילויות מגוונות, ואשר במרכזו נחנך קולנוע הקיץ של יקנעם – "כיכר הסרטים".

הערב החל בהפנינג פעילות לילדים שכלל סדנת גלידה. במסגרת הסדנא נהנו ילדי העיר מפסטיבל גלידה, קישוטי גלידה, איפור וקעקועי גלידה, וכן ממשחקי גלידה. הילדים שבין היתר הופעלו ע"י מפעילה השתעשעו במשחקי גלידה וזכו בפרסים.

הדובדבן של הערב היה חנוכת קולנוע הקיץ של העיר, והקרנת הסרט הראשון בו. ראש העיר, סימון אלפסי בירך את קהל התושבים הרב, וסיפר שאת הרעיון להקמת קולנוע הקיץ הביא מפריז לאחר שראה משהו דומה בעיר האורות, ואמר שאם בפריז כן, למה לא ביקנעם.

בתום הברכות יצא קולנוע הקיץ של יקנעם לדרך בהקרנת בכורה. המשתתפים שתפסו כל מקום פנוי ברחבה הגדולה והתיישבו בטריבונה, בכיסאות, וגם על מחצלות שהביאו מהבית, צפו בסרט לכל המשפחה: "החברים הסודיים של לואי" (2018) בדיבוב לעברית ונהנו מכל רגע. בעירייה חשבו על כל פרט ופרט, ולחלוקת פופקורן חינם.

קולנוע הקיץ של יקנעם – "כיכר הסרטים" יצא לדרך, ובעירייה הבטיחו שעוד במהלך חודש אוגוסט יוקרנו סרטים נוספים, ושבמקום יתקיימו פעילויות מגוונות לרווחת התושבים. כפועל יוצא מכך יוקרן הסרט השני ביום חמישי הבא (15.8). ביום שלישי (13.8) יתקיים במקום ערב ריקודי עם עם המרקיד זאב ניסים להורים וילדים, ולאחר מכן לקהל הרחב.

קולנוע הקיץ נבנה ברחבת העירייה בעלות של כ-3 מיליון ₪, והוא כולל מסך ענק בגודל 11 על 5 מ"ר. העבודות במקום כללו בין היתר חיפוי דק איכותי לאורך הרחבה כולה, אשר עמיד בשמש ובגשם.

כיכר הסרטים משתרעת על גודל של 2100 מטר והיא כוללת מיני אמפי שהוקם עם טריבונה בעלת ארבע שורות ישיבה ארוכות בהן יכולים לשבת כ- 200 איש, וברחבה ניתן להציב עוד כיסאות לצופים.

בתכנון הכיכר הושם דגש על בניית המרחב העירוני בדומה למרחב הדירתי. במקום נעשו עבודות תאורה ותשתיות חשמל חדשות.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"ערב שהוא וואו אחד גדול. שמחתי לראות את המוני המשפחות והילדים שבאו לחנוך איתנו את קולנוע הקיץ של יקנעם, שהוא הראשון בישראל, וליהנות מערב בלתי נשכח. באחד מביקורי בפריז נחשפתי לקולנוע הקיץ שם, וישר חשבתי שדבר כזה מדהים חובה שיהיה ביקנעם. כבר בשבוע הבא נקרין פה סרט נוסף, ונקיים ערב ריקודי עם. במקום יובלו פעילויות רבות ומגוונות להנאתם של תושבי העיר. דרך הקולנוע נדאג גם לטפח את המרכז המסחרי. אני מודה לכל מי שתרם להרמת הערב ולהובלתו, ולקיץ שמח במיוחד עבור תושבי יקנעם".