יקנעם: נחנך מגרש שחבק מפואר בעלות של 1.2 מיליון ₪

ראש העיר: "שמחים לבנות ביחד עם משרד התרבות והספורט מתקני ספורט מפוארים ולהנגיש אותם לתושבים"

יקנעם ממשיכה להשתדרג ולחנוך מתקני ספורט חדשים, ובטקס מרגש נחנך מגרש דשא סינטטי שחבק (שחק בקהילה) בעלות של כ– 1.2 מיליון ₪, כאשר משרד התרבות והספורט מימן 600 אש"ח, ועיריית יקנעם 600 אש"ח.

הטקס החל בהסרת הלוט ובגזירת הסרט. מנחה הטקס, מנהל מחלקת הספורט בעיר, צור לביא פתח ואמר שיקנעם מתחדשת במתקן ספורט איכותי העומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר. צור ציין המגרש החדש הוא פרויקט של משרד התרבות והספורט בשיתוף עם עיריית יקנעם. צור שיבח את רה"ע על שהוא מקדם את נושא מתקני הספורט ביישוב למען הקהילה ומייחס חשיבות רבה לקידום החינוך לאורח חיים בריא.

ראש העיר, סימון אלפסי אמר שאנו שמחים לחנוך מתקן ספורט מפואר לרווחת הקהילה, ואשר ממנו ייהנו ילדינו, בני הנוער שלנו וכל מי מהתושבים שיחפצו לשחק במקום. רה"ע אמר שלהקמת המגרש חשיבות רבה שעה שהוא מסייע לנו להנגיש את הספורט לתושבים.

מנהלת אגף ספורט נשים וספורט עממי במשרד התרבות והספורט, נורית שרביט בירכה בשם שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, ובשם משרדה ואמרה שזו זכות גדולה להיות כאן ולחנוך את המגרש הנהדר. שרביט ציינה שהקמת המגרש הוא אחד היעדים שהשרה ומשרדה מובילים להנגשת הספורט לקהילה ולבנייתו במרחב הציבורי.

בתום הדברים והברכות התכבד ראש העיר בבעיטת הפתיחה במגרש ונתן את האות ליציאה לדרך של הפעילויות במגרש. מיד לאחר בעיטת הפתיחה יתקיים במקום משחק ראווה של קבוצת הילדים הפועל יקנעם. לאחר מכן יתקיימו משחקי חצי הגמר של ליגת מרכזי הצעירים והמשחק הראשון הפגיש את יקנעם עם מגדל העמק. החלק האמנותי בטקס כלל מופע של בנות נבחרת ההתעמלות האמנותית של המתנ"ס.

מגרש השחבק שנמצא בפארק רבין יעמוד לרשות הקהילה, וכן לרשות עמותות הספורט העירוניות ומחלקת הנוער. במקום יתקיימו מגוון אירועים. המגרש משלים בניית קומפלקס של מגרשי ספורט הכולל בנוסף לשחבק גם מגרש כדורסל ומגרש פטאנק.

טקס חנוכת המגרש התקיים במעמד רה"ע, מ"מ והסגן אורי שמואל, הסגן רומן פרס, חברת מועצת העיר, אילנה פינטו, נורית שרביט ממשרד התרבות והספורט, מנכ"לית העירייה, מוניק קונפינו, ספורטאים, תושבים ואורחים.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"שמחים לחנוך מגרש חדש ומפואר לרווחת קהילת יקנעם. כמי שמאמין בהשקעה בתשתיות ספורט ובהצמחת ספורטאים, ובהנגשת הספורט לקהילה, אני מייחס חשיבות רבה להקמת המגרש. הקמת המגרש מהווה קומפלקס של מגרשי ספורט במקום ובנוסף לשחבק יש גם מגרש כדורסל ומגרש פטאנק לרווחת התושבים. המגרש ישמש את כלל הקהילה וכל מי שיחפוץ יוכל ליהנות ממנו. אני מודה לשרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב על עשייתה הרבה, על קידום פרויקטים רבים, ועל השקעה רבה בספורט ביישובים בכלל, וביישובים בפריפריה בפרט".