עם הפנים לעשור הבא: מועצת רמת ישי ממשיכה בשדרוג התשתיות בישוב בהשקעה של עשרות מליוני שקלים

כניסה נוספת לאזה"ת, פיתוח התשתיות בשכונות החדשות, השלמת שביל סובב רמת ישי, הקמת ארכיון יישובי, הרחבה נוספת של בי"ס ארזים, הקמת מגרשי ספורט נוספים וטיפול בתשתיות המים וביוב הם רק חלק מהפרויקטים אותם מקדמת המועצה.

שכונה ותיקה רחוב האתרוג
שכונה ותיקה רחוב האתרוג לאחר השדרוג

מהנדסת המועצה אתי בוצין: "העבודות מתקדמות בהתאם לתכניות העבודה ולוחות הזמנים בפיקוח הצוות המקצועי של המועצה".
ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר: "תודה גדולה לצוות המקצועי של המועצה-המנכ"ל עוזי פריד ומהנדסת המועצה אתי בוצין על העבודה המקצועית וליו"ר וועדת תיכנון ובניה, חבר המועצה ניר חבקין, על השותפות והרוח הגבית בהובלת התהליכים. נמשיך בתנופת הפיתוח ברמת ישי עם הפנים לעשור הבא ולשנת 2030"

תנופת הפיתוח ניכרת בכל פינה ברמת ישי, שכונות חדשות בהקמה, פארק משחקים חדש יחנך בקרוב, ארכיון יישובי הנמצא בשלבי סיום ושביל הולכי רגל טובל בירוק שהפך ללהיט בקרב חובבי הטבע והספורט בעמק. בנוסף על הפרק כניסה נוספת לאזור התעסוקה, הרחבת בית הספר היסודי ארזים והקמת מגרשי ספורט נוספים כאשר המטרה היא להתאים את התשתיות ברמת ישי לעשור הבא.
מי שמובילה את הפרויקטים השונים ברחבי הישוב בהנחייתו של ראש המועצה עופר בן אליעזר, היא מחלקת ההנדסה של המועצה. את המחלקה מנהלת מהנדסת המועצה אתי בוצין שמספרת על מגוון פעולות בתחום התשתיות והמבנים.

הקמת כניסה נוספת לאזה"ת
אחד מהפרויקטים הבולטים אותה מקדמת המועצה הינו הסדרת כניסה נוספת לאזה"ת. מליאת המועצה אישרה לפני מספר חודשים תב"ר בסך עשרה וחצי מליון שקלים עבור הסדרת כניסה נוספת לישוב מכיוון בית שערים, תב"ר זה כולל הכשרת כביש גישה מהכניסה החדשה ועד לאזור כיכר ברחוב האקליפטוס.

ראש המועצה עופר בן אליעזר גייס לטובת הפרויקט סכום של כ-7.3 מליון שקלים ממשרד התחבורה ושליש נוסף מהסכום, על פי עקרון המאצ'ינג, יגיע מקרנות הרשות.

בן אליעזר: "כניסה נוספת לאזור התעסוקה תנגיש את הכניסה אליו למבקרים הרבים, עם דגש על שעות וימי העומס, ותיתן רוח גבית לעסקים. זהו נדבך חשוב נוסף בהשקעות המועצה בפיתוח וקידום אזור התעסוקה שעבר בשנים האחרונות מהפך ברמת התשתיות, החזות, החניות, התאורה וכעת גם מבחינה תחבורתית".

יצויין כי לפני כשנה הסדירה המועצה את הכניסה המזרחית לישוב, כולל הסדרת חניות, מדרכות והצבת אי תנועה.

קידום השכונות החדשות
פרויקט תשתיות רב היקף שהגיע לאחרונה לסיומו הוא שדרוג השכונה הוותיקה בעלות של כעשרה מיליון שקלים. העבודות כללו סלילת הרחובות-כלנית, הדס, ערבה ואתרוג, הסדרת ופריצת רחוב הדקל, הסדרת חניות ומדרכות, הצבת תאורה חדשה, פיתוח נופי ועוד. פרויקט זה שדרג משמעותית את התשתיות בשכונה.
בימים אלה הולכות נשלמות בנייתן של שתי שכונות חדשות ברמת ישי-פרדס וחסכון ובה כ-300 יחידות דיור והשכונה המערבית בה כ-60 יחידות דיור. מהנדסת המועצה אתי בוצין מציינת כי המועצה מפקחת באופן שוטף על העבודות וכרגע מבוצעות בשתי השכונות הקמת תשתיות חשמל.

בכניסה לשכונת פרדס וחסכון, אי אפשר לפספס את פארק המשחקים החדש שהקמתו מושלמת ממש בימים אלה. מדובר בפארק ובו מגוון מתקנים, שהגבוה שבהם מתנשא לגובה של 12 מטרים! הפארק מקורה בחלקו ועומד בתקני הבטיחות כולל מצע מגומי. עלות פרויקט זה למעלה ממיליון שקלים.

שדרוג מבני ציבור
מבני הציבור ברמת ישי מקבלים אף הם תשומת לב מיוחדת. כאן המועצה מקדמת הקמת ארכיון יישובי במגדל המים ההיסטורי. העבודה נמצאות בעיצומן בעלות של כ-400 אלף שקלים וכוללות שדרוג והתאמת המבנה, הכשרת חדרים למבקרים, הנגשה, ריהוט, מיזוג אוויר, מדרגות חדשות ועוד.

על החומרים בארכיון יהיה אחראי גידי ארבל, הנחשב להיסטוריון הלא רשמי של רמת ישי, אשר בידיו מסמכים וחומרים היסטוריים נדירים אשר יוצבו בחדר המורשת.

ראש המועצה עופר בן אליעזר שמקדם את הפרויקט אמר: "מדובר בפרויקט חשוב אשר בסיומו ירוכזו תחת קורת גג אחת חומרי הארכיון שיספרו את סיפורה המרתק של רמת ישי".

מבחינת תשתיות החינוך, המועצה מקדמת את המשך הרחבת בית הספר היסודי ארזים ב-1000 מ"ר, פרויקט הנמצא בשלבי תכנון. זהו שלב נוסף בשדרוג התשתיות בבית הספר שהורחב לפני 3 שנים ב-800 מ"ר חדשים כולל מבני כיתות, מעבדה, כיתות ממ"ד ומבנה מנהלה.

פיתוח תשתיות ספורט ופנאי
בתחום תשתיות הפנאי, נמשך ביצוע פרויקט שביל סובב רמת ישי, בהובלת המועצה ובשיתוף קק"ל ורשות ניקוז הקישון. בימים אלה נשלמת הקמת חלקו הצפוני של שביל מרחוב העירית ועד לבאר יוסיפון בסמוך לכביש 75. העבודות כוללות הקמת פינות ישיבה, טיפול בצמחיה, הצבת מעקות, הסדרת הגישה לבאר ופיתוח סביבתי. השביל טובל בירוק לאורך שדות עמק יזרעאל ולאורכו של נחל בית לחם שעבר ניקיון ושיקום נופי.

במהלך השנה הקרובה המועצה תקים שני מגרשי ספורט נוספים שיצטרפו למגרש המיני פיץ' שעובר בימים אלה שדרוג בעלות של חצי מליון שקלים (משטח הדשא הסינתטי חודש והמגרש יקורה). מדובר במגרש מיני פיץ' נוסף ומגרש משחקים שחבק.
בנוסף על הפרק בשנים הקרובות מספר פרויקטים בולטים ובהם קידום מבנה חדש למועצה בקומה השנייה של המרכז המסחרי בקדמת ישי תיכנון שלושה מעונות יום בישוב (תב"ר לנושא אושר בישיבת המועצה), ובניית אולם ספורט נוסף.

טיפול בתשתיות המים וביוב
בתחום תשתיות המים והביוב מתבצע בחודשים האחרונים פרויקט תשתיות רחב היקף-החלפת קוי המים בשכונת קדמת המים. הפרויקט מבוצע על ידי תאגיד מעיינות העמקים בשיתוף ותיאום המועצה. כמו כן הושלם בחודשים האחרונים הקמת מכון טיהור שפכים מתקדם באזור צומת הכניסה לכפר יהושע. פרויקט שעלותו עשרות מליוני שקלים המאפשר טיהור מי שפכים באיכות שלישונית המאפשרת את השקיית כל סוגי הגידולים. רמת ישי שותפה בפרויקט זה עם יקנעם וקרית טבעון ובעזרת המט"ש תתאפשר הרחבת שלושת הישובים.

מהנדסת המועצה אתי בוצין: "העבודות מתקדמות ברחבי רמת ישי בהתאם לתכניות העבודה ולוחות הזמנים ובפיקוח הצוות המקצועי של המועצה".

ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר: "תודה גדולה לצוות המקצועי של המועצה-המנכ"ל עוזי פריד ומהנדסת המועצה אתי בוצין על העבודה המקצועית וליו"ר וועדת תיכנון ובניה, חבר המועצה ניר חבקין, על השותפות והרוח הגבית בהובלת התהליכים. נמשיך בתנופת הפיתוח ברמת ישי עם הפנים לעשור הבא".