מוזמנים לטייל בשביל יזרעאל!

הקיץ כבר כאן ואין זמן טוב יותר כדי לצאת ולטייל על שביל יזרעאל! שביל יזרעאל- קק"ל הינו פרויקט ייחודי למועצה אזורית עמק יזרעאל.

שנתיים מצווה על שביל יזרעאל קקל
שנתיים מצווה על שביל יזרעאל קקל

זהו שביל אזורי העובר בין יישובי המועצה ונקודות התיירות השונות.

פרויקט השביל החל בשנת 2012, כמיזם קהילתי- חברתי- חינוכי במחלקת הנוער במועצה. שביל יזרעאל- קק"ל הנו שביל הליכה המחבר את הקהילות והתושבים הוותיקים והחדשים להוויה יזרעאלית משותפת באמצעות ציר טיול איכותי ובר קיימא.

לוגו השביל מספר את סיפורו ואת סיפור העמק: הצבע החום מסמל את ראשית השנה והחריש, ירוק את הפריחה והאביב והצהוב את הקיץ והקציר. צבעים אלו מסמלים את "גלגולי" השדה, המסמל מאוד את הנוף היזרעאלי.

לאורך השנה, בתי הספר השונים בעמק, לוקחים חלק בשמירה על ניקיונו והם יוצאים באופן קבוע למבצעי ניקיון לאורך תוואי השביל.
לאחרונה, כ-65 תלמידי שכבת ו' של בית הספר היסודי בנהלל, בחרו ביום האחרון ללימודיהם כדי לנקות מקטע מהשביל. הם ומוריהם, בחרו לתת מעצמם למען הסביבה של כולנו ובעזרתם מקטע שביל יזרעאל- קק"ל מכפר החורש ליער כפר החורש, עבר ניקיון מדהים. בכך הם הצטרפו לרבים וטובים מ"קהילת מלאכי השביל" אשר מטיילים, ושומרים עליו נקי למען מטיילים נוספים.

באלוני אבא ובית לחם הגלילית החליטו לעשות פעילות יישובית לבני ובנות המצווה במסלולי השביל. ילדי שנת המצווה והוריהם, עשו  מקטע רכובים על אופניים שהתחיל בגניגר דרך עין גדעון, גבעת הג'מוסים (תל יפער), שמורת בלפוריה, נחל עדשים, מחנה ישראל ועד צומת אחוזת ברק דברת. זהו מקטע אחד מבין רבים בו כבר טיילו כחלק מפרויקט מדהים של "שנתיים מצווה על שביל יזרעאל".

"במסלול השביל ניתן לטייל ברציפות בצורה רגלית או ממונעת וברובו אפשר לרכוב על אופניים. סימון השביל: לבן כתום לבן או נקודה כתומה במקומות בהם יש סימון קיים", מספר אורי חן, רכז טיולים ושביל יזרעאל במחלקת נוער, "השביל אף מופיע במפות הטיולים החדשות של קק"ל והחברה להגנת הטבע. אז קחו מפת סימון שבילים וצאו לטבע, לאחד ממקטעי השביל השונים, מוזמנים לבקר במעיינות וליהנות מהפרויקטים שמתקיימים בו."

אייל בצר, ראש המועצה, סיפר כי "השביל מאחד ישובים, קהילות, נופי טבע ואתרים לכדי סיפור יזרעאלי אחד, דרך ציר טיול איכותי של כ-100 ק"מ, המותאם להליכה, רכיבת אופניים ורכיבת סוסים. אני מזמין את כולם לבוא ולטייל בו במהלך חודשי הקיץ ובכל השנה."

לרגל הקיץ הנה הצעות לטיול בשביל: ביקור במעיינות קרירים ונעימים  באזור העמק- עין חזין (אורן) בסמוך לאלוני אבא ועין יבקע (בריכת הסוסים) בנחל ציפורי.
מפות, הצעות למסלולי טיול והדרכות ניתן למצוא בדף השביל באתר המועצה.