ברחבי קרית טבעון נערכו ערבי "זיכרון בסלון"- עדות מפי שורדים ודור שני לזכר יום השואה והגבורה

לראשונה, ביוזמת ראש המועצה עידו גרינבלום וכחלק ממדיניות הרשות, עובדות ועובדי המועצה השתתפו בפרויקט ושמעו יחד את עדותה של חנה שחורי, שורדת שואה ומי שהייתה מהנדסת המועצה בשנות השבעים

25 משפחות בקרית טבעון פתחו השבוע את סלון ביתן לתושבים, חברים ואורחים, במסגרת מיזם "זיכרון בסלון" שנערך לזכרם של קורבנות השואה ולציון גבורתם של המורדים בגטאות ובמחנות.

"זיכרון בסלון הינו מיזם שהתחיל לפני כעשור, בערב אחד בסלון אחד, מתוך תחושה שהזיקה ליום הזיכרון לשואה ולגבורה הולכת ונחלשת. "זיכרון בסלון" מציע דרך נוספת להתמודד עם היום הזה, במפגש אינטימי בסלון הבית בין חברים ואורחים בנוסף לטקסים ולעצרות הזיכרון.

במהלך המפגש נחשפו האורחים לעדות של ניצול/ת שואה או דור שני, שסיפרו את סיפורם ובהמשך נערך שיח פתוח עם המשתתפים. בני הנוער במסגרת "זיכרון עובר לנוער", נחשפו גם הם לסיפורם של ניצולי שואה תושבי הקריה במפגשים שנערכו בבית הנוער, בשבט אלון ובקן הנוער העובד והלומד.

לראשונה, ביוזמת ראש המועצה עידו גרינבלום וכחלק ממדיניות המועצה להעמיק ולהרחיב את הידע של עובדות ועובדי המועצה, נערך מפגש ייחודי במועדון החברה של רשת המתנ"סים במהלכו שמעו והתרגשו הנוכחים מסיפורה המטלטל של חנה שחורי, שהיתה בעבר מהנדסת המועצה ושרדה את השואה במהלך מלחמת העולם השנייה.

חשוב לציין כי זו השנה הרביעית בה פועל המיזם בקרית טבעון ומשנה לשנה גדל מספר המשפחות המארחות – דבר המצביע על הצמא לשמוע, לזכור ולשוחח יחד על אחד המאורעות החשובים ביותר בתולדות העם היהודי.

את המיזם הובילו השנה מיקי רון ויורם רענן בשיתוף ותמיכת המועצה המקומית.