צעדת יקנעם תתקיים ביום שישי – 22.3

הצעדה ה-27 הוקדמה לחודש מרץ על מנת להבטיח את קיומה בשיא הפריחה, ותתקיים בשושן פורים.

צעדת יקנעם 2018
צעדת יקנעם 2018

לאורך המסלולים ייערכו פעילויות רבות ומגוונות למשפחה כולה.
מופע מרכזי: ליזה וסמולקין.
רה"ע סימון אלפסי: " הפנינג ירוק בטבע בשיא פריחתו לאחר החורף הגשום"

צעדת יקנעם המסורתית אשר נחשבת כבר שנים רבות לאחת הצעדות האטרקטיביות והמובילות, הוקדמה השנה ותתקיים בעוד כשלושה שבועות (22.3) וזאת על מנת להבטיח את קיומה בשיא הפריחה שלאחר עונת הגשמים.
כמיטב המסורת ייהנו הצועדות והצועדים ממרבדי הפריחה, ומאטרקציות רבות ומגוונות. בנקודת הזינוק תהיה פעילות מגוונת הכוללת מתנפחים הולכי קביים, חידון נושא פרסים, ועוד.
שחקניות ושחקני תיאטרון המתנ"ס יקבלו את הצועדים בעמדת הזינוק כשהם מחופשים לדמויות שונות. מתחם הפיצול שמופעל ע"י מחלקת הנוער יכלול במה פעילה של הרכבי המוזיקה שפועלים בבית הנוער לאורך השנה. במתחם יהיו מגוון תחנות והפעלות ברוח חג הפורים לכל המשפחה- משחקים של פעם, מאפרת, ג'אגלינג, יצירה ועוד הפתעות. כל אלו בהובלת תנועות הנוער ומועצת הנוער העירונית. המתחם יהווה גם מתחם מנוחה. שבט שחר – צופי יקנעם יפעילו את עיר הקופים.

צעדת יקנעם 2018

החלק האמנותי יהיה עשיר ויכלול מופע מרכזי של סמולקין וליזה. בנוסף לכך תהיה על הבמה פעילות מקומית מגוונת. מאמן הכושר, אלי אוחנה יעביר שיעור כושר המוני, והקהל ייהנה גם מתזמורת המתנ"ס, היפ הופ, פעילות תנועה נודדת, קפוארה, המחול של לוטוס, להקת הנוער העירונית צעירי יקנעם, הלהקה הצעירה, וניצני יקנעם.

כחלק מפעילות היחידה הסביבתית וקיום סקר טבע עירוני בעיר, יערך לראשונה השנה בצעדה סיור מרתק להכרות עם מגוון מיני החי והצומח המקומיים הייחודיים לעיר ולסביבתה. הסיור יודרך ע"י אנשי יחידת טבע עירוני של החברה להגנת הטבע, המבצעים בשנה האחרונה סקר טבע עירוני בשטח העיר במטרה ליצור בסיס מידע עדכני של ערכיי הטבע המצויים בשטחי העיר.

כחלק מנושא קידום הבטיחות בדרכים תתקיים פעילות קהילתית הכוללת חידון קהילתי, והזוכה יקבל לאחר הגרלה אופניים חשמליים וקסדה. הפעילות הקהילתית תכלול הדרכה תיאורטית והתנסות מעשית שמאפשרת ניתוח מקרים ותגובות. המדריכים ילוו את המתאמנים בסימולטור המשלב מציאות מדומה ממוחשבת ואשר יסייע בהמחשה של כחמישה עשר מצבים איתם עשויים להיפגש הרוכבים במהלך רכיבתם, ושמחייבים תגובה מקצועית. החידון יתקיים בעמדת הזינוק. הסימולטור של האופניים החשמליים יוצב בחניון חרובים.

בנוסף לאלו, תפתח חוות עמק השלום את שעריה לפעילות חווייתית ונגישה לכל המשפחה. בחווה הקימה עמותת לוטם מתקנים חקלאיים עתיקים ואלו יאפשרו להתנסות בחקלאות קדומה. במקום שביל נגיש אקסטרים המאפשר לבעלי נכויות פיזיות התנסות בחוויית טיול אחרת, בעזרת כסאות גלגלים המותאמים לתנועה בשטח.

צעדת יקנעם – ירוק בטבע מתקיימת זו השנה ה-27. הצועדות והצועדים ייהנו משני מסלולים מרכזיים: מסלול קצר שאורכו 6 ק"מ, ומסלול ארוך שאורכו 11 ק"מ. המסלולים הם מעגליים ונקודת המוצא היא גם נקודת הסיום.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"פורים שמח במיוחד ביקנעם, גם עם מופעים בחג, וגם עם הצעדה. השנה הקדמנו את הצעדה לחודש מרץ, ואני מאמין שבזכות עונת הגשמים הברוכה שהייתה לנו, ייהנו המשתתפים מטבע מרהיב בשיא פריחתו, ומיום שכולו חוויה אחת גדולה למשפחה כולה. הצעדה היא הפנינג גדול בטבע וכוללת מופעים ואטרקציות. אני מזמין את תושבי העיר והאזור כולו לבוא וליהנות מיום שכולו טבע, פריחה והנאה".