מהפכה בתחבורה הציבורית ביקנעם החל מה – 24.2

יותר קווים, יותר, אוטובוסים ותדירות נסיעות גבוהה יותר

בהמשך לפעילותו של ראש העיר סימון אלפסי וסיכומו עם משרד התחבורה, יוצאת מהפכת התחבורה הציבורית ביקנעם לדרך, והחל מיום ראשון 24.2 ייהנו תושבי העיר מפעילות משודרגת של חברת סופרבוס בכל רחבי העיר.

במסגרת המהפכה יפעלו הקווים החדשים 16, 18, ו – 19 בתדירות גבוהה מאוד. האוטובוסים בשלושת הקווים הללו ייצאו ממסוף שבקניון G ויסיימו את נסיעתם במסוף שבשער הגיא, כאשר כל אוטובוס יעבור בדרך בשכונה לה הוא מיועד.
לכל אחד מהקווים תהיה חלופה לאזור התעשייה (קווים 16 ו – 18 לאזור התעשייה מבוא יקנעם הקידמה, קו 19 לאזור התעשייה הכרמל אוסם) כאשר תדירות האוטובוסים לאזור זה תתוגבר בשעות הבוקר ושעות אחה"צ והערב.

קו 16 החדש ייצא ממסוף G דרך צאלים, אורנים, ערבה, שדרות רבין לגגות הירוקים, ליער אודם, ויסיים את נסיעתו במסוף שער הגיא.
קו 18 (קו חדש) ייצא ממסוףG לתמר, לשכונה הוותיקה, לאלונים, לשדרות רבין וליער אודם, ויסיים את נסיעתו במסוף שער הגיא.
קו 19 (קו חדש) ייצא ממסוף G לתמר, לאלונים, לעמק השלום, לגיא, למפל, ויסיים את נסיעתו במסוף שער הגיא.
השירות בכל שלושת הקווים יהיו דו כיווני.

במסגרת הרה ארגון, ההסעות יתנו מענה מקיף יותר, הן לתלמידי אורט, והן לתלמידי החטיבה החדשה, כולל בכיווני הנסיעה הפוכים. בשעות תחילת וסיום לימודים תדירות הנסיעות תגדל משמעותית.
הקווים 117 ו – 118 ימשיכו לנסוע כרגיל לתחנת הרכבת יקנעם – כפר יהושוע. קו 117 יעבור דרך יער אודם והירדן. קו 118 יעבור דרך אזור התעשייה לתחנת הרכבת יקנעם – כפר יהושוע. קו 157 ימשיך לנסוע לתחנת הרכבת בבנימינה.

במסגרת המהפכה תופסק פעילותם של הקווים 15 ו – 25 שלא נותנים מענה בקישור בין שכונות העיר, ויחליפו אותם הקווים 18 ו – 19.
קידום המהפכה הוא גם פועל יוצא לעידוד נסיעה בתחבורה ציבורית מה שיפחית את עומסי המכוניות, וכחלק מהיותה של יקנעם עיר ירוקה. ביקנעם פועלים ארבעה אוטובוסים ירוקים שנעים על חשמל, ואוטובוס נוסף, חמישי במספר, צפוי להיכנס עם תחילת המהפכה.
כל האוטובוסים הפועלים ביישוב עם מנועי EURO6 למניעת זיהום אוויר מינימאלי.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"שמחים להוביל מהפכה תחבורתית לרווחת תושבי העיר. השדרוג המשמעותי יביא לכך שתושבי העיר יוכלו ליהנות מתחבורה יעילה מסביב לשעון. יקנעם היא עיר גדלה ומתפתחת והתחבורה הציבורית משתדרגת בהתאם. אני מודה למשרד התחבורה על פעילותו ביקנעם".