האחים עדאוי – סיפור על צלחת חומוס קטנה והצלחה גדולה

בשנת 1983 הוקמה מסעדת "אחים עדאוי" בתחנת הדלק פז בקרית טבעון.

האחים עדאוי
האחים עדאוי

 

בשנת 1983 הוקמה מסעדת "אחים עדאוי" בתחנת הדלק פז בקרית טבעון. מאז ועד היום, שומרת המסעדה על צביונה האותנטי כמקום חם ומשפחתי המגיש את מטעמי המטבח הערבי האסלי.

המסעדה הוקמה ומנוהלת ע"י האחים חאלד וג'מאל עדאוי שבחרו להישאר נאמנים למקום אחד ונמנעו מלפתוח סניפים או מסעדות נוספות. לדברי חאלד עובדים בעסק כל השנים בני המשפחה, ילדים, ונכדים הרואים במקום בית ונותנים את הלב והנשמה להצלחתו וכאן בעצם נעוץ הסוד הגדול- אכפתיות, יחס חם והכרות אישית עם רבים מהלקוחות.

באחד הימים בשנים הראשונות להקמת המסעדה, הגישו חומוס לשולחן אחד תמים שלימים הפך את המקום לסיפור הצלחה.
באותו השולחן ישב צוות מתוכנית "כלבוטק" של רפי גינת שהייתה פופולרית בימים של ערוץ אחד בטלוויזיה.

מערכת התוכנית אספה דגימות חומוס ממסעדות בכל רחבי הארץ והציגה תחקיר שהרים והפיל עסקים. לשמחתם של האחים עדאוי החומוס שלהם זכה במקום הראשון בקרב מסעדות האזור. גל הלקוחות שהתחקיר הביא עמו יצר פריחה ושמה של המסעדה יצא למרחוק.

חאלד עדאוי מספר שמצד אחד היה המום על התחקיר שנעשה בשקט בשקט מאחורי גבו מבלי שידע עליו דבר, אך נרגש מצד שני על כמות השבחים שהרעיף רפי גינת על המסעדה.
השמועה עברה מפה לאוזן ועד היום, אומר חאלד, החומוס נחשב לגולת הכותרת של המקום כשהטעם המיוחד טמון למעשה בשילוב של כמות מדודה ומדויקת של טחינה בחומוס.
ההד שנוצר לא היה זמני והמקום הצליח לשמור כל השנים על יציבות ואיכות בלתי מתפשרת.

תפריט המסעדה עשיר ומגוון וניתן ליהנות במקום מבשרים על האש, דגים, אוסובוקו, תבשילים מהמטבח המזרחי, מרקים בחורף, מבחר סלטים טריים, ממולאים כמו עלי גפן, כרוב, קישוא, מקלובה ומג'אדרה, תבשילים צמחוניים של ירק העונה מעולש, חוביזה ובמיה.
הכל נעשה במקום ומוגש ממטבח נקי ומוקפד עם המון אהבה.

שעות הפתיחה של המסעדה:
ראשון- שבת 22.00 – 8.00

טלפון: 04-9835238