עמק יזרעאל: תוצרת העמק – חגיגה של תרבות מקומית – אמני ויוצרי העמק במופע חד פעמי

זמרים, רקדניות, נגנים, משוררים וצלמים התקבצו יחדיו למופע משותף בהפקת מחלקת התרבות של המועצה האזורית עמק יזרעאל

תוצרת העמק צילום: מעיין רימר
תוצרת העמק
צילום: מעיין רימר

"תוצרת העמק" המופע התקיים בתמיכת משרד התרבות ונולד בקול קורא שנשלח לכל תושבי העמק בדגש על יוצרים ואמנים, להופיע ולהציג את כשרונם בפני תושבי העמק.
לאחר במהלך הקיץ נערכו אודישינים על ידי צוות מחלקת התרבות, בימאית המופע, שירי מדן מגל והמפיק המוסיקלי רועי שמש, העבודה על הערב יצאה לדרך.

התאגיד צילום: מעיין רימר
התאגיד
צילום: מעיין רימר

בחודשים האחרונים נערכו חזרות ובנייה של ערב שהציג שלל כשרונות. רחלי אבידוב, מנהלת מחלקת התרבות במועצה, סיפרה על התהליך: "העבודה במחלקת התרבות, חושפת אותנו לכשרונות נפלאים שפועלים בעמק שלנו, אמנים ותיקים וצעירים, כותבים, יוצרים, צלמים, כולם, מרשימים בעשייה, יש ידועים יותר וידועים פחות, יש שעושים את צעדיהם הראשונים בהיסוס, את כולם, אנחנו שמחים לכבד בבמה, ובקהל, שהוא חלק מהחגיגה. כתפיסה, מחלקת התרבות רואה את תפקידה כמחוללת ומעודדת עשייה תרבותית מקומית, לצד חשיפת הקהל לתכנים עדכניים ומובילים מהארץ וגם מהעולם. את השותפות הזו, עם אמני העמק, אנו מקדמים בשלל הזדמנויות: מופעים ביישובים, ארועים מועצתיים ופסטיבל חלב ודבש המתקיים מדי שנה. הערב הזה, חושף יוצרים מהעמק, במטרה שימשיכו ליצור ביישובים הרבים שלנו, שימשיכו להופיע, לשיר, לנגן, לכתוב ולצלם, ושיזכו להד משמעותי וקהילתי לעשייתם המבורכת."

נעה שלו ודנה יקר צילום: מעיין רימר
נעה שלו ודנה יקר
צילום: מעיין רימר

במהלך הערב הוצגו צילומיהם של צלמי העמק: עמרי אילת, ענת חרמוני, רחל אלוני, משה לפידות, מירב נחשון, מרינה פורמן לוי, ברונו זרביב ואלון לויטה. על הבמה, הופיעו: ענבל נצר – inbell
שהקסימה את הקהל בשירה ושימוש בלופר, נעה לוין חריף שהקריאה משיריה בליווי איורים, ד"ר רחאב עבד אל חלים, אשת חינוך בעמק שהקריאה שיר שכתבה, שיר שתורגם לעברית ואנגלית והושר בשלוש שפות, על ידי נעה צור ובליווי מוסיקלי והלחנה של יחיעם מרקס.

רועי בירן ומיכל ברקוביץ רזניק  צילום: מעין רימר
רועי בירן ומיכל ברקוביץ רזניק
צילום: מעין רימר

עוד הופיעו: איתי חגי, מעין דור, תלמיד כיתה י"ב בעמקים תבור, סרט קצר שצילם וערך נעם טרייבר, חייל משמשית, הרכב צעיר בו שרו נור עייק אבירן, עמית בכר, נעמי דדוש ואור וגנר שריגשו את הקהל, הרכב הראפ "בעקיפין", יוחאי גולוב משדה יעקב, רועי בירן מהרדוף אותו ליוותה החלילנית המוכשרת מיכל ברקוביץ רזניק, ההרכב המוסיקלי התאגיד. הרקדניות נעה שלו ודנה יקר מסטודיו מחול צועני הלהיבו את הקהל בריקוד סוחף, ואת הערב חתם ההרכב המוסיקלי "שבלול", ששר את השיר שכתבה רננה לייש, תושבת תמרת – "היום היה לי טוב".

ענבל נצר  צילום: מעיין רימר
ענבל נצר
צילום: מעיין רימר

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, שיבח את המופע ואמר השבוע: "מרגש ומשמח להעניק במה ליוצרים כל כך מוכשרים שפועלים בעמק שלנו, המופע היה חגיגה של כשרונות, מבויים ומופק היטב, יש לנו יוצרים נפלאים והמועצה היא בית עבורם".
במחלקת התרבות הודו השבוע למשרד התרבות שסייע לקיום הערב, ליוצרים, לשותפיהם, לבימאית המופע – שירי מדן שארזה את כל היצירות המגוונות לערב אחד ולרועי שמש, המפיק המוסיקלי על הקסם שיצר.

רחאב עבד אל חלים  צילום: מעיין רימר
רחאב עבד אל חלים
צילום: מעיין רימר