מירב איינשטיין

לפני כשנה פנו אליי מספר אנשים בבקשה לרוץ לראשות המועצה מכיוון שיש לי את הכישורים המתאימים.

בת 43, מתגוררת כבר 22 שנה בקריית טבעון, מגדלת 3 ילדים בגילאי 15, 11 ו-2.
יש לי תואר ראשון בכלכלה, תואר שני במנהל עסקים ומעל ל-20 שנות ניסיון כשבעשור האחרון עבדתי כסמנכ"לית בחברת ייעוץ כלכלי מובילה בארץ בתחומי תכנון עירוני, כלכלת נדל"ן ומיקום, מסחר וקמעונאות.
לפני כשנתיים החלטתי שדי, אני צריכה שינוי בחיים. הייתי לאחר לידת בתי הקטנה והרגשתי עייפה ומרוקנת מהחיים (מאוחר יותר הסתבר שזה לא היה סתם). התפטרתי מהעבודה והתחלתי לכתוב ספר – "אהבה בחקירה – חלק 1: היום הקצר ביותר בשנה". נושא הכתיבה בער בי במשך שנים אבל תמיד היו תירוצים למה לא? למה עדיין לא? למה יום אחד יקרה? ואז התחלתי לכתוב, כל יום, לאחר שכולם הלכו לישון, בין 21:00 בלילה ועד 4:00 בבוקר.
כשסיימתי את תהליך הכתיבה, גיליתי שאני חולה בסרטן המעי הגס. למעשה, הצלתי את החיים שלי כי התעקשתי שמשהו לא בסדר איתי אחרי שרופאים שבדקו אותי טענו שאני בסדר. התעקשתי לעבור בדיקת קולונוסקופיה שבמהלכה גילו לי גידול של 3 ס"מ במעי הגס.
במשך כחצי שנה עברתי ניתוח, טיפולי כימותרפיה שמהלכם התמודדתי גם עם מערכת חיסון נמוכה ומספר אשפוזים בבית חולים בגלל חיידק עמיד שהתפרץ אצלי בגוף.
אבל בדיוק לפני שנה ניצחתי את הסרטן.
תוך כדי ההתמודדות המשכתי להתקדם עם הספר "אהבה בחקירה". שלחתי אותו לחוות דעת מקצועית למאירה ברנע גולדברג. מאירה כל כך התלהבה ששלחה אותו בעצמה לכמה הוצאות לאור ששתיים מהן גם נתנו לי תשובה חיובית.
אבל, אני כל כך מאמינה בספר הזה שהחלטתי לקחת את ליאורה פרידן כמפיקה ולהוציא אותו לאור כסופרת עצמאית.
לקח לי קצת יותר זמן ממה שרציתי כי אחרי המלחמה בסרטן התמודדתי עם דברים נוספים, ביניהם גם גירושים.
חזרתי לתקופה של חצי שנה למקום העבודה הישן שלי אבל מהר מאוד הבנתי, שוב, שזה לא מה שאני רוצה לעשות בחיים ואז עזבתי שוב.
בכל השנתיים האחרונות עברתי תהליך של גילוי עצמי והבנה של המון דברים. קרו לי עוד המון דברים, חלקם מוזרים מאוד ובלתי ניתנים להסבר, אבל למדתי לסמוך על הבטן שלי ולעשות רק מה שעושה לי טוב. אני מאמינה שלעשות מה שעושה לי טוב יעזור לי לעשות עוד יותר טוב למשפחה שלי, לסביבה הקרובה שלי ולהשפיע גם על אנשים אחרים.
זו הסיבה גם שהחלטתי לתרום ולהתנדב.
אני מתנדבת בעמותת צו מניעה שמקדמת את רעיון הגילוי המוקדם. סרטן המעי הגס הוא הסרטן היחיד שניתן למנוע אותו ב-100% אם מגלים אותו בזמן. גם יו"ר העמותה, ד"ר שלמה לבקוביץ, מתגורר בקריית טבעון.

לפני כשנה פנו אליי מספר אנשים בבקשה לרוץ לראשות המועצה מכיוון שיש לי את הכישורים המתאימים. אבל, לאחר מחשבה עם עצמי הבנתי שחסר לי את הדבר החשוב ביותר – ניסיון. אז פניתי לשמוליק, שחשבתי שהוא האדם הראוי ביותר לעמוד בראש המועצה, מתוך היכרות עם הדעות שלו, ישבנו, דיברנו והחלטתי לעזור לו במיוחד בנושאים הכלכליים שמהווים אתגר רציני לקריית טבעון. ללא כספים יהיה קשה מאוד להעלות את רמת החיים של התושבים כאן, שלא לדבר על רק לשמור עליה.

על הספר שלי:

אלכס פרידמן היא עורכת דין צעירה, שאפתנית, עם סיפור ילדות טרגי ובעלת עקרונות בכל הנוגע לצדק, המובילים אותה לעזוב את מקום עבודתה פעם אחר פעם.
איתן גרוס הוא חוקר משטרה קשוח, הידוע בשימושו בשיטות חקירה שאינן מקובלות, ולעתים גם לא חוקיות, כדי לשמור על מאזן פענוח פשעים מושלם.
כשהחוקר איתן גרוס נקרא לזירת הרצח של אדווארד גיורוב, עבריין ידוע, החשודה המידית היא עורכת הדין אלכס. מפגש אחד של איתן עמה מספיק כדי שיבין כי מישהו אחר מנסה להפלילה, וכי היא ניצבת בפני סכנה גדולה.
בספר הראשון מנסה איתן לטהר את שמה של אלכס ובו-בזמן לכבוש את ליבה, אף שהיא אינה מאמינה בגברים ובחיי משפחה. אישה מסתורית, המופיעה וחושפת בפני אלכס קשר משפחתי לעברה, טורפת את כל הקלפים ומעמידה אותה במצב בלתי אפשרי, שבו עליה לבחור בין עבודה שתאפשר לה להגשים את חלומה ובין אהבה מטורפת חסרת גבולות, כזו שהיא חווה לראשונה בחייה.

"אהבה בחקירה" הוא מותחן ארוטי סוחף הנרקם במהירות שיא במקביל להתפתחות החקירה המשטרתית ולאירועים הבלתי צפויים שמשאירים את הקוראים ערניים אפילו בשעות הלילה המאוחרות.