מעבר לפוליטיקה – שומרי הבית

פעילותו של ארגון "שומרי הבית" בקרית טבעון צובר תאוצה.

רבים מאנשי הקהילה מגיעים לשמוע עוד, ומתנדבים חדשים מצטרפים ומשתתפים במאמץ ההסברה והעלאת מודעות הציבור למאבק להרחקת אסדות הגז מהחוף.
לחגיגה הדמוקרטית השבועית במרכז טבעון הצטרפה בשישי האחרון עמדת ההסברה של הארגון.
"הרבה אנשים שהגיעו לאזור עצרו דווקא בדוכן הקטן שלנו, ושמעו הסבר מקיף על הסכנות הרבות של האסדה וצנרת הקונדנסט, ועל הפתרון המתבקש להרחקת האסדה לפי הבאר במרחק 120 ק"מ מהחוף. שילוב הדוכן בתוך המולת הבחירות היה מצוין, וגייסנו לא מעט פעילים חדשים רק בשישי האחרון" מספרת הדס גור, ממובילות קבוצת שומרי הבית בטבעון. "המאבק שלנו הוא א-מפלגתי, הוא מאבק של כ-ו-ל-ם, לטובת עתידנו ועתיד ילדינו" מוסיפה הדס, "אני שמחה שהמועמדים לראשות המועצה הביעו אף הם התעניינות ותמיכה, וחלקם אף הצטרף לקבוצת הפעילים בטבעון, ומצפה מהם לפעול לטובת המאבק מתוך המועצה גם לאחר הבחירות".
"זהו המאבק הסביבתי הכי גדול שהיה בישראל" מספרת עדי מאור בר לתושבים המתעניינים בדוכן ההסברה. "הציבור הרחב מבין שהוא נלחם על החיים שלו, ועדיין, אנחנו לא רואים סיקור תקשורתי נרחב, כנראה בשל לחצים שמופעלים על גופי התקשורת הגדולים על ידי בעלי אינטרסים להשתקת המאבק. בתוכנית המתאר הארצית , תמ"א 37/ח, אושרו לבניה 32 אסדות לאורך החוף, שיצרו עתיד בדמות קו חוף של מפעלים פטרוכימיים מזהמים באופן שוטף, וסכנה לקטסטרופה אקולוגית במקרה של חלילה תקלה. את זה אנו נלחמים לשנות".
"הנתונים שאנו מביאים מבוססים על ניירות עמדה מקצועיים שנכתבו על ידי טובי המומחים בעולם והוצגו בכנס מקצועי שנערך בזיכרון יעקב בקיץ האחרון." מוסיפה מעין חקלאי, ממובילות קבוצת שומרי הבית בטבעון, "יותר ויותר מומחים ואנשי מקצוע בתחומי האנרגיה ואיכות הסביבה יוצאים בקריאה ברורה להרחקת האסדה המזהמת מהחוף אל פי הבאר. בין המומחים אפשר לציין את פרופ' ריצ'ארד שטיינר, מומחה עולמי לשימור ימי מאוניברסיטת אלסקה, פרופ' עינת אהרונוב, ראש התוכנית לגיאולוגיה של גז ונפט באוניברסיטה העברית, פרופ' עדי וולפסון, מהפקולטה להנדסה כימית באוניברסיטת ב"ש, ועוד רבים אחרים."
"אני מזמינה את תושבי טבעון לבוא לעמדת ההסברה בכל יום שישי. לשמוע יותר על המאבק שלנו ולהצטרף למתנדבים ולפעילות"