ברקת וכץ הגיעו למטה הבחירות של שמוליק שמחון

שני אירועי בחירות גדולים בשבוע אחד לשמוליק שמחון המתמודד לראשות מועצת טבעון עם סיעת "אני טבעוני".

האירוע הראשון התקיים בשני האחרון, בטקס פתיחת המטה של שמחון, שנפתח ברחוב הכלניות 7. לאירוע שהתקיים בשעות הבוקר הגיעו תומכים רבים מהיישוב וגם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שהיגע לתמוך ולפרגן לשמחון. בטקס המרגש התקין מימון שמחון, אביו של שמוליק את המזוזה במקום ובירך את בנו להצלחה. שמחון הודה לאביו ואמר: "אבא שלי ריגש אותי מאוד כשהתקין את המזוזה ובירך. אני יודע כמה טבעון חשובה לו וכמה הוא תרם ועדיין תורם למען הקהילה ולקירוב לבבות בטבעון. אני מודה לו על כל שיעור שלמדתי ממנו".
ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, סיפר במפגש שהוא מכיר היטב את האזור ואת טבעון בפרט בגלל חברות של משפחתו עם אחת המשפחות בטבעון, ואמר שתמיד כשהוא מגיע לכאן הוא מרגיש בחופשה ונהנה מהאווירה הפסטורלית. ברקת סיפר על עבודת ראש העיר, על איך יוצרים הזדמנויות לפיתוח, איך מקדמים את היישוב תוך שמירה על הקיים ועל האופי המיוחד שלו. ברקת החמיא לתפיסה החברתית והכלכלית של שמחון: "אני מאחל לך בהצלחה ומאמין מאוד בדרך ובתפיסה שהצגת, את הראייה החברתית הרואה את צרכי התושבים, את השמירה על אופי המקום ובמקביל את היכולת לחשוב קדימה ולהציג רעיונות ותכניות לפיתוח כלכלי חשוב לטבעון ולאזור". ברקת סיפר על שיתופי פעולה אזוריים וכיצד הם יועילו ויתרמו גם לטבעון.

ביום שלישי האחרון הגיע שר התחבורה ישראל כץ למטה הבחירות של שמחון וקיים שיחה עם נציגות מטה המאבק נגד הקמת שדה התעופה בעמק, שהציגו בפניו את החששות שלהם, השר כץ אמר כי הוא עדיין מעדיף ששדה התעופה החדש המתוכנן יקום בנבטים ולא ברמת דוד. והוסיף כי בימים אלו האופציה הזו חזרה להיבחן בצורה רצינית בשולחן הדיונים. משם המשיך עם שמחון וחברי סיעתו לסיור ברחובות טבעון בכדי לבחון את מצב תשתיות הכבישים ושמחון הציג בפניו את הבעיות התחבורתיות של טבעון בשלושה נושאים: בעיות האקוסטיקה וצורך בהוספת קירות אקוסטיים לאזורים הסמוכים לכביש 6 והנושקים לאזור הרכבת, חשיבה על יצירת מסלול יציאה נוסף מהיישוב ויצירת מסלולי שבילי אופניים. לאחר מכן הגיע השר כץ לכנס בחירות של שמחון בבית משפחת זהר בקרית חרושת, שמשקיף על כל שינויי התחבורה המתרחשים באזורנו.

כץ דיבר עם התושבים וענה לשאלותיהם על השינויים התחבורתיים באזור וחיזק את שמוליק שמחון, ושיבח את שמחון על פעילותו בנושא כביש 77, פעילות שהביאה לפתרון שהיה מקובל גם על גורמי התכנון וגם על התושבים והוא שיקוע כביש 77. השר כץ איחל לשמחון הצלחה בבחירות והוסיף כי הוא מאמין שעוד יהיו ביניהם שיתופי פעולה פורים.