ביה"ס ולדורף בהרדוף נבחר כבית הספר מצטיין לשנת תשע"ח

ביה"ס ולדורף הרדוף מעמק יזרעאל נבחר ע"י משרד החינוך כבית הספר מצטיין לשנת תשע"ח

בית הספר ולדורף הרדוף נתבשר בשבוע שעבר על בחירת משרד החינוך בו, כבי"ס מצטיין לשנת הלימודים תשע"ח. בנימוקי הזכייה צוין כי העלייה המשמעותית בהישגים של תלמידי בית הספר, באחוזי הזכאות לבגרות ובמדדים נוספים בשנים האחרונות, הם אלה שהובילו לבחירה.

בית הספר, השייך למועצה האזורית עמק יזרעאל, הינו בית ספר על-אזורי הכולל יסודי, חטיבה ותיכון, הפועל על פי גישת ולדורף.

ראוי לציון כי ביה"ס ולדורף הרדוף אשר נבחר השנה כבי"ס מצטיין, מצטרף לארבעת התיכונים הגדולים בעמק יזרעאל, אשר נבחרו על ידי משרד החינוך כמצטיינים בכל ארבע השנים האחרונות- העמק המערבי, ויצו נהלל, תקוות יעקב ועמקים תבור, בהם לומדים מרבית מתלמידי העמק. כפי שפורסם לאחרונה על ידי משרד החינוך, ארבעת התיכונים מציגים אחוזי זכאות לבגרות גבוהים מהממוצע הארצי: מקיף העמק המערבי עם 86.7%, ישיבת תקוות יעקב עם 84%, מקיף עמקים-תבור עם 82.6%, מקיף חקלאי נהלל עם 83.7% ויחד עמם בי"ס ולדורף הרדוף, אשר מציג בשנים האחרונות קפיצה חדה באחוזים, עם 81.2% זכאות לבגרות.

בחודש יולי האחרון, זכתה המועצה האזורית עמק יזרעאל בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך ובימים אלה מתמודדת על פרס החינוך הארצי.

מנהלת בית הספר אורית לפידות, מספרת: "כבית ספר ולדורף ראשון בישראל, צוות המורים לקח על עצמו כבר מראשית הדרך, לשלב בין דרישות משרד החינוך לבין ערכי חינוך ולדורף. אנו משקיעים מאמץ בהכשרת המורים, הן בתחומים הדיסציפלינריים והן בלימודי חינוך ולדורף. זאת לצד עדכון צורות העבודה ותכני הלימוד, כך שיתאימו לתלמידי המאה ה-21. לאורך כל השנים ציוני הבגרות בבית הספר היו מעל הממוצע הארצי, ובשנים האחרונות העלנו גם את אחוז הזכאים לבגרות באופן משמעותי. בבית הספר משולבים תלמידים מפנימיית טוביה שבהרדוף ובסה"כ כ- 20% תלמידי חינוך מיוחד. כ-80% מבוגרי ביה"ס יוצאים לשנות שירות ושירות משמעותי בצה"ל או שרות לאומי".

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, ברך באופן אישי את מנהלת בית הספר אורית לפידות והצוות החינוכי: "הבחירה בכם נכונה ומוקירה את המאמץ הגדול שנעשה בבית הספר בשנים האחרונות". בצר התייחס לנימוקי הבחירה והוסיף כי "העלייה המרשימה באחוז הזכאות ובמדדים האחרים, כל אלה זיכו את בית הספר בהצטיינות. יישר כוח!"