שמוליק שמחון יוצא לדרך

כנס פתיחת מטה הבחירות של שמוליק שמחון יתקיים ב-21.06

בכנס יציג שמחון מסיעת "אני טבעוני" את התכנית שלו לטבעון טובה יותר. שמחון: "התושבים לפני הכל. נגמר עידן הדלתות הסגורות"

כנס פתיחת הקמפיין של שמוליק שמחון, חבר המועצה הוותיק והמוערך המתמודד כעת לראשות מועצת טבעון, יתקיים ביום חמישי ה-21.06.18 באולם "שלהבת" שבטבעון.
בכנס המתוכנן יוכלו התומכים והמתעניינים לשמוע ולראות את הצגת התכנית של שמחון לטבעון כפי שתבוא לידי ביטוי במגוון נושאים המעסיקים את התושבים: חינוך, ביטחון, שירות לתושב, רווחה, כלכלה, תרבות וניהול.
שמחון שנעזר באנשי מקצוע מתחומים שונים, אותם הכיר במהלך שנות פעילותו הפוליטית, הכין תכנית המשקפת את הלך הרוח בטבעון, אך גם חושבת על העתיד.
"הדבר הראשון, לפני הכל, הוא התושבים. נגמר עידן הדלתות הסגורות, המחסומים מזכוכית. נגמר העידן בו התושב צריך לפעול באינספור דרכים כדי לקבל תשובות בסיסיות. הטיפול בתושב, רווחתם – הם הדבר החשוב כאן. כמובן שכל זה קשור גם לכלכלה, לחינוך, לביטחון ולחיי התרבות והרווחה שלנו. אבל אחרי שנים כשליח ציבור, שמכיר כל פינה במקום, שמקבל מאות בקשות לסיוע מאנשים במקום – אני רוצה קודם כל להקל על התושבים, לתת להם את מה שמגיע להם. אני מאמין בטבעון, נולדתי כאן, גדלתי כאן, אני מגדל את ילדיי כאן, זה הבית שלי ואני מתמודד כי אני משוכנע שאפשר לשדרג את היישוב הנפלא הזה ולתת לתושבים את היחס והתנאים הטובים ביותר".
"יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות כאן כדי למנף ולשפר את היישוב ואת חיי התושבים, החל משדרוג החינוך הציבורי ביישוב, דבר שחייב להיעשות כי טבעון יכולה להיות מצוינת, הכי מצוינת, ובטח בתחומים נוספים. אני יודע שהכל קשור להכל ויצרנו תכנית שלמה שמטרתה היא באמת שיפור חיי התושבים. הגיע הזמן שזה יקרה ואני יודע שאפשר לעשות את זה".
– מה אתה מביא שונה מכולם?
"אני לא יודע מה כולם מביאים, אני יודע שאני פועל למען הציבור שנים רבות, ואני מביא את הניסיון הפוליטי שלי, את הקשרים והידע שיכולו למנף דברים, למשל כיצד להביא תקציבים נוספים, כדי לייצר יוזמות שיכניסו עוד כסף. אני מכיר כל נקודה בטבעון, ויודע בדיוק מה הבעיות בכל מקום, איפה הן נתקעו ולמה ויודע כיצד לפעול כדי לתקן אותם. אני לא צריך ללמוד את החומר, אני חי אותו יום יום ובהחלט יש פתרונות ברורים לדברים. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לקחת עוד סיכונים עם ראש מועצה שלומד את החומר, לומד את הסביבה, לומד את האנשים. עברנו את זה, הבנו שזו הייתה טעות. הגיע הזמן לתת לתושבים הנפלאים את מה שצריך – איכות חיים, שירות לתושב, השקעה אמיתית וחמלה, דבר שנעדר מכאן בשנים האחרונות"

– מה בכוונתך לעשות בנושא מיכלי הדלק?
"אני פועל שנים כנגד מכילי הדלק. זה אחד המאבקים החשובים פה. הדבר החמור כאן זה שאפילו אין כאן ניידת ניטור קבועה וגם כאשר הייתה היא עבדה לסירוגין, לעתים בכלל לא עבדה וגילינו את זה רק כאשר בדקנו. איך ייתכן שניידת ניטור במקום כזה לא קיימת? אני רוצה ניטור קבוע עם נתונים ברורים ושקופים לי ולתושב. אני רוצה לדעת על כל תקלה וחושב שהציבור חייב לדעת. עד היום מרחו אותנו עם נתונים חלקיים שבעזרתם יצרו מסך ערפל סביב הנושא ובמקביל דיברו על ההכנסות מהמיכלים. עם כל הכבוד להכנסות, אפשר לייצר אותן בדרכים אחרות, ומעבר לזה – בריאות התושבים מעל הכל. דאגתי בעבר שתהיה בדיקה וגילינו שם חריגות, מאז ראש המועצה מסמס את התהליך וחבל. לא אאפשר מריחה כזו יותר, התושבים צריכים לדעת מה בדיוק הנתונים, מה בדיוק קורה שם, כל יום כל הזמן."

בערב פתיחת מטה הבחירות, יציג שמחון את התכנית שלו ושל סיעת "אני טבעוני" לתושבי טבעון שמתמקדת בתושב, "אני רוצה לבנות מעטפת לתושב, כך שנלווה אותו בכל צרכיו בכל שלב בחיים. אני שומע דברים מתושבים ולפעמים מתפוצץ לי הלב, אנשים שזקוקים לסיוע ונתקלים בקשיים, אנשים שנקלעו לסיטואציות בעיתיות בחיים ולא זוכים למענה, לפעמים אפילו לא מקבלים יחס. אני שומע על עמותות מתנדבים שנתקלות בקשיים. אני מתכוון לשפר את השירות גם לצעירים וגם למבוגרים. התושב צריך לדעת שיש לו אוזן קשבת ושהוא לא צריך להיאבק על דברים, כי יש מי שדואג לו כאן."