הציבור קבע- יש להסדיר מחדש את פתיחת שער כפר יהושוע ורמת ישי

" תושבים יקרים דעתכם חשובה לי"

לפני כ-שבוע פנה ממלא מקום ראש מועצת רמת ישי, עו"ד יהונתן הירשפלד במכתב פתוח לתושבי רמת ישי- " תושבים יקרים דעתכם חשובה לי" , פתח הירשפלד את דבריו. "לאחרונה פנו אלי מספר תושבים בבקשה להסדיר את פתיחת שער כפר יהושוע אולם מנגד ישנם תושבים אשר מבקשים להשאירו סגור ולצמצם את תנועות הרכבים במועצה- לכן אני פונה אליכם ורוצה לשמוע את דעתם".
התגובות למכתב לא איחרו לבוא ומאות תושבים הביאו דעתם. הירשפלד: "לראשונה נתנו במה פתוחה לשיחה בצורה ציבורית גלוי. מה שעולה מהשיחה הוא דבר אחד- יש להסדיר את פתיחת השער כך שלתושבי המועצה תעמוד האפשרות לעבור דרכו בפרקי זמן מוגדרים". הירשפלד הגיש השבוע שאילתא למליאת המועצה ולראש המועצה בבקשה לדון בהקדם בעניין ולהסדיר את הנושא אחת ולתמיד. אחת האפשרויות שנבחנות על הפרק הוא מתן גישה דרך מכשירי הטלפון לתושבי המועצה לפתיחה וסגירה של השער או להציב שומר במימון משותף של כפר יהושוע ומועצה מקומית רמת ישי.
הירשפלד :"בעבר הגענו להסכמה עם כפר יהושוע על הסדרת פתיחת השער, והשעות בהן השער יהיה פתוח- אי פתיחת השער פשוט מביא זלזול בהסכמים בינינו " אמר עו"ד הירשפלד.
"החוק קובע במפורש מי יכול לבצע חסימה של דרך ומעבר תנועה. לכן קראתי ליועמ"ש של המועצה לבדוק האם כפר יהושע פעלו לפי החוק בסגירת המעבר לתושבי רמת ישי. במידה ולא עלינו לנקוט בהליך משפטי ובמקביל על ראש המועצה להוציא מכתב לתושבי כפר יהושע בוא הוא מבהיר להם כי בתוקף סמכותו (יו"ר ראשות התמרור) הוא ימנע את המעבר דרך רמת ישי אם המצב ימשך. לא מתקבל על הדעת שתושבי רמת ישי החוזרים ממקום עבודתם ומהרכבת יצטרכו לבצע עיקוף של כ30 דקות בעוד שתושבי הכפר נהנים ממעבר חופשי וחוסכים זמן דרך רמת ישי"
עו"ד הירשפלד אף דורש למנוע כניסת המשאיות הכבדות הנוסעות לכפר יהושע דרך רמת ישי: "מעבר למטרד הרעש וזיהום האוויר, תנועת המשאיות מהווה סכנה כאשר הן דוהרות וחוצות את רמת ישי. על המועצה לחוקק חוק עזר עירוני, לוודא את אכיפתו ולמנוע נסיעת משאיות כבדות ברחוב השקמה."

בשנת 2016 נפתחה תחנת הרכבת החדשה בכפר יהושוע כחלק מחידוש רכבת העמק. כיום תושבים רבים מרמת ישי משתמשים ונהנים מתחנת הרכבת החדשה בכפר, המשמשת את כלל תושבי האזור להגעה מכפר יהושוע לאזורים רבים בארץ.