פארק אקולוגי נחנך ע"ש ראש ממשלת ישראל ה-11 אריאל שרון ז"ל

לרגל חגיגות 70 למדינה תנציח עיריית יקנעם בקריית חינוך ובפארקים ביישוב שלושה ראשי ממשלה

גלעד שרון:
"אין דרך יותר מתאימה מלהנציח את אבי מאשר בפארק כל כך יפה. אבי אהב מרחבים ירוקים כמו שיש ביקנעם"

בטקס רב משתתפים בהשתתפות גלעד שרון נחנך ביקנעם בלב הטבע פארק אקולוגי מרהיב ביופיו ע"ש ראש ממשלת ישראל ה-11, אריאל (אריק) שרון ז"ל.
הטקס החל בגזירת הסרט בכניסה לפארק, ובהסרת הלוט מעל שלט קורות חייו של אריאל שרון שהוצב בכניסה לפארק אשר נמצא בסמוך לכיכר הפרפרים.
ראש העיר, סימון אלפסי אמר שחייו של שרון שזורים בחייה של המדינה, והוסיף ששרון מילא שורה ארוכה של תפקידים ותרם רבות למדינה שאותה הוביל בצמתים משמעותיים. רה"ע ציין ששרון ידע לקבל החלטות קשות ולהוביל מהלכים מבלי לחשוש מה יחשבו ומה יגידו, והוא היה ממוקד מטרה. רה"ע ציין שהפארק האקולוגי הוא פרי מחשבה ויצירה למופת, והוסיף שבפארק נעשו בשלוש השנים האחרונות עבודות לצרכי ניקוז ופתרונות ניקוז וכן ניהול נגר עם הנושא האקולוגי, וכל אלו יצרו פארק מרהיב. בנו של שרון, גלעד התפעל מאוד ואמר שכל כך יפה פה, ואין דרך מתאימה יותר מלהנציח את אביו מאשר בפארק. גלעד סיפר שאביו נולד פיזית בפרדס וציין שהוא אהב מרחבים ירוקים כמו שיש ביקנעם. גלעד שיבח את רה"ע על הנעשה ביקנעם ואמר שהעיר הפכה להיות עיר היי טק מאוד מבוקשת.

מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים קישון, חיים חמי אמר שמדובר בפרויקט ייחודי שהיה להם כבוד גדול להיות חלק ממנו.
לאחר הדברים והברכות סיפרו תלמידי בית החינוך תדהר" ותלמידי החטיבה החדשה על פעילותם בפארק.
בתום הדברים התכבד גלעד שרון לשתול במקום עץ תאנה והוא הבטיח שיבוא לבקר אותו. רה"ע נטע עץ רימון, ובמקום ניטע גם עץ זית. לאחר מכן נערך סיור בפארק וגלעד הנרגש אמר שזהו מקום מדהים.
הפארק האקולוגי שנחנך משתרע על כ- 50 דונם והוא כולל שבילי הליכה ורכיבה על אופניים. בפארק הושמו עשרות פסלים שעיצב פסל מקומי שנפטר ואשתו החליטה לתרום את הפסלים.
החלק האמנותי בטקס כלל ניגונים של תזמורת הקונסרבטוריון לשירי ארץ ישראל שאריק אהב. הצמד לירן ממרן ודנה רוזנברג שר את "לא קלה דרכנו" ו"שלום לך ארץ נהדרת".
חנוכת הפארק האקולוגי ע"ש שרון באה לאחר שעיריית יקנעם החליטה להנציח שלושה ראשי ממשלה בעבר: אריאל שרון, מנחם בגין ושמעון פרס ז"ל, כאות הוקרה על תרומתם המכרעת לעיצובה של המדינה, לביטחונה ולפריחתה, וזאת לרגל חגיגות ה- 70 למדינת ישראל.
טקס חנוכת הפארק התקיים עוד במעמד מנכ"לית העמותה להנצחת שרון, מירב כתריאל, חברי הוועד המנהל ונציגי העמותה, סגן רה"ע, רומן פרס, חברי מועצת העיר אריק וקנין ויורי מגנר, מנהלים בעירייה, מנהלת מחוז הצפון במשרד השיכון, נירית מיכאלי, נציגי רשות מקרקעי ישראל, חברי מועצת התלמידים הירוקה, תושבים ואורחים.
הפארק האקולוגי הוקם בסיוע ומימון משרד הבינוי והשיכון, מינהל מקרקעי ישראל, עיריית יקנעם, ורשות הניקוז קישון.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"יקנעם שמחה לחנוך פארקים וקריית חינוך על שמם של שלושה מראשי ממשלת ישראל בעבר. לכבוד הוא לנו להנציח שלושה מנהיגים דגולים שחייהם היו שזורים בחייה של המדינה מראשית הקמתה. לשרון שהוא אזרח כבוד של העיר זכויות רבות בפיתוחה של יקנעם. בתקופתו כשר הבינוי אושר פרויקט שיקום שכונות לעיר, ואריק היה זה שהעניק למפעל הראשון של היי טק ביישוב אזור פיתוח א'. אריק אהב את ארץ ישראל ואהב לטייל בטבע שלה, ואני שמח שחנכנו על שמו פארק שכל כולו טבע ".