שכירויות : שטח ברוטו ושטח נטו

החלטתם לקנות משרד, אחרי חודשים שלמים של חיפושים, נסיעות ארוכות (האם הפקקים נחשבים כמגפה?) או במילים אחרות כאב ראש אחד גדול. כמובן שכל זה בהנחה שלא שמעתם על זירה 1 – כל מה שאתם צריכים כדי למצוא משרד בלי לקום מהכיסא!

ורגע לפני שהכל נגמר, אתם שומעים שהמתווך אומר לכם: "שטח המשרד כולל המסדרון עד המעלית והמטבחון שבחוץ זה שטח הברוטו שלכם ומתחם המשרד זה שטח נטו".

שטח ברוטו ושטח נטו. מה זה בעצם אומר?

להיות בפקק או לשתות קפה במשרד?

לפני שאנחנו מסבירים מה ההבדל בין שטח ברוטו ושטח נטו, יש לנו פתרון לבעיית החיפוש המייאשת, המתישה והארוכה כשמתכוונים לקנות או לשכור משרד.

תרשו לנו לחסוך לכם זמן, כסף ועצבים. בזירה 1, תוכלו למצוא את כל הכלים והמידע כשמחפשים משרד לקנייה או להשכרה. מנוע חיפוש חכם אשר מחפש לכם משרדים מתאימים לפי פרמטרים מוגדרים בהתאמה אישית ומציג לכם קטלוג משרדים למכירה, סיורי 3D (תלת מימד) בכל שטח המשרד, כלי אדריכלי המאפשר לכם לעשות מדידות ברחבי המשרד בשביל להזמין ציוד ולקבוע עמדות עבודה, וכבר אמרנו לכם שאתם לא משלמים עמלת תיווך ומקבלים Cash Back עד 50%?

מה זה שטח ברוטו ושטח נטו?

שטח ברוטו: שטח המשרד כולל שטח משותף שנמצא מחוץ לשטח המשרד. לדוגמה: לובי, מסדרון, מרפסת, שטח אחסון הנמצא מחוץ למשרד וכו'. במילים פשוטות, שטח המשרד שלכם + השטח מחוץ למשרד שנמצא ברשותכם ו/או שטח משותף.

שטח נטו: שטח המשרד ללא כל שטח נוסף הנמצא מחוץ למשרד.  

קריטריונים נוספים כמו שטח ועובי הקירות ופיר המעלית, נכנסים לחישוב שטח הברוטו/נטו. בסופו של דבר, חשוב לברר עם הקבלן או עם בעל הנכס מה מייצג שטח הברוטו וחשוב מכך, מה מייצג שטח נטו. יכול להיות שמוצג בפניכם שטח ברוטו שהוא גדול, אבל בפועל השטח נטו הוא קטן מהשטח שציפיתם, ויכול להיות שהמקום לא עומד בדרישות התפעוליות שלכם.

להיות סקרנים = חסכון כספי

אתם יכולים להבין עכשיו למה בכל פעם שמציגים בפניכם את שטח המשרד, ככל הנראה מציגים את השטח ברוטו (כדי להציג שטח גדול ולהצדיק את התמורה שאתם מקבלים עבור כספכם). אבל תמיד מומלץ לשאול ולהבין מה הוא השטח נטו של המשרד אותו אתם עומדים לקנות.

ההבדלים יכולים להיות שווים מאות אלפי שקלים, שלא לדבר על חשבונות קבועים כמו אחזקה, ארנונה, מים וחשמל.

 

אין מה להסתבך

בזירה 1, תוכלו למצוא את כל התשובות לכל השאלות שיש לכם בכל הנוגע לנדל"ן עסקי ומסחרי. אתם יכולים לחפש בראש שקט משרדים לקנייה או להשכרה, מבלי לקום מהכסא ולקבל את כל הכלים הדרושים. בנוסף לסיורי 3D ברחבי המשרד, מפות אינטראקטיביות ועד 50% Cash Back, תקבלו הערכת עלויות חודשית לשטח ברוטו ושטח נטו הכוללים: ארנונה, חשבונות, ניקיון ועוד!

 

עדיין נתקעים בפקקים ומרגישים מבולבלים כשמחפשים את המשרד הבא שלכם?

נגמרו החיפושים! מהיום כל מה שאתם צריכים נמצא במקום אחד: זירה 1