שיש אבן קיסר: למה הוא זה שצריך לככב אצלכם במטבח?

שיש אבן קיסר: למה הוא זה שצריך לככב אצלכם במטבח?

אחת לכמה שנים נערך שיפוץ בהיקף מסוים בתוך הבית. השיפוץ נועד כדי להקנות מראה אחיד ורלוונטי יותר לדרישות הבית שהשתנו בוודאי עם הזמן, להכניס פנימה אווירה חדשה ותחושת רעננות. לשם כך יהיה צורך לבצע כמה בחירות מדויקות מאוד בנוגע לצבעים, חומרי הגלם והיתרונות שלהם. כשמגיעים למטבח, בחירת השיש לעתים הופכת לאלמנט החשוב ביותר שדורש החלפה. הקליעה לסוג השיש המדויק תשפיע על כל הנראות החדשה של החלל ותבטיח לכם פונקציונליות טובה יותר לפרק זמן ממושך מאוד.

רוב הקהל הישראלי מתמקד בבחירה בין שני סוגי שיש עיקריים: אבן קיסר, או שיש דקטון. שניהם מגיעים מעולם המשטחים הסינתטיים, כלומר אלו שפותחו במפעל המייצר ולא בחסות אמא אדמה. הם מחקים את חומרי הגלם האמיתיים ולכן מתקבלים עם שורה של יתרונות מדהימים, כולם מזוהים מאוד עם צרכי המטבח הישראלי. זמן להכיר את שני הסוגים הפופולריים ולקבל החלטה אישית נבונה:

אבן קיסר היא שיש כחול-לבן, שפותח ומיוצר בקיבוץ שדות ים ומיוצא גם למדינות רבות בעולם. מדובר כנראה בסוג האבן המוכר ביותר במטבח הישראלי בשל הוותק המקומי העצום שלו והמחיר האטרקטיבי והוא מגיע במגוון עצום של דגמים, כולל צבעים יחודיים מאוד שיתאימו לכל עיצוב ולכל סגנון אפשרי. 

השיש עשוי ברובו מקוורץ – מינרל טבעי שידוע במראה ובמרקם המיוחדים שלו, שמיושם באחוזים משתנים בחלק גדול מאוד מסוגי המשטחים הסינתטיים. הטקסטורות והגימורים שלו מתאימים לכל בית, כאשר יתרון נוסף הוא העובדה שחברת אבן קיסר מייצרת גם כיורים תואמים ובכך עוזרת לשמור על המראה האחיד והנהדר. 

התחזוקה של המשטח קלה במיוחד. אין צורך לבצע פוליש או ליטוש עם הזמן, אין צורך לבצע איטום סביב השיש ואפשר להסתפק במטלית לחה כדי לסלק כל שארית מזון שנותרה עליו. גם בהקשר הזה אבן קיסר מציעה מענה – החברה פיתחה סדרת חומרי ניקוי מותאמים ששומרים על השיש לאורך זמן. 

בנוסף, חברת שיש אבן קיסר מעניקה את האחריות הממושכת ביותר למוצריה, שעומדת על 3 שנים לעומת שנה במרבית החברות האחרות. 

אז מהם החסרונות? האבן איננה עמידה מבחינה תרמית ומפני שריטות סכין ולכן תצטרכו לעבוד עם משטחים רבים על השיש.

שיש דקטון: האם כדאי להתקין דווקא אותו?

שיש דקטון בישראל מגיע אלינו מחברה ספרדית מוכרת, שמייצרת את משטחי הדקטון שלה בתהליך פיתוח ייחודי. גם הפעם מדובר בשימוש בקוורץ, אם כי תוך שילובו בעוד 19 מינרלים נוספים כך שהתוצאה המתקבלת היא של שיש שנראה טבעי ומרשים במיוחד.

כמות דגמי הדקטון עצומה, נעה בין גוונים, מרקמים וטקסטורות שונים, אך הם אינם מתבססים על מניפת צבעים רחבה במיוחד כמו של שיש הקיסר. למרות זאת, איטום השיש עולה בהרבה על יתר הסוגים בשוק העולמי וכמות הנקבוביות הנמוכה שלו הופכת אותו גם למשטח אנטיבקטריאלי מושלם. 

בנוסף, הדקטון עמיד מבחינה תרמית ומפני שריטות ולכן אין צורך להשתמש במשטחי הגנה בעת ההתעסקות במטבח. רמת החוזק הנהדרת של שיש דקטון בישראל, גם מאפשרת ליצור אי פתוח במטבח וגימורים מיוחדים. 

מי שיחפש חסרונות בשיש הדקטון לא ימצא כאלה, אך מחירו גבוה בהרבה מזה של שיש אבן הקיסר ולכן לא קולע בהכרח לתקציב של כולם.