מתקשים לבחור מותג מזון לכלבים? 5 טיפים שיעשו לכם סדר

אם גם אתם מגדלים כלב חמוד בבית, כנראה שאתם שואפים להעניק לו תמיד אך ורק את הטוב ביותר. זה אומר שצריך לדאוג לחיסונים בזמן, להקפיד שהוא לא נכנס לקטטות או מאוים על ידי בעלי חיים אחרים וכמובן להקפיד שהוא ניזון אך ורק מאוכל איכותי ובריא שמאפשר את ההתפתחות והגדילה התקינים שלו. בעלי הכלבים יודעים שדווקא העניין הזה יכול להיות מאתגר, דווקא לנוכח ריבוי המותגים שניתן למצוא בשוק היום, שפשוט מקשים עלינו להבין איזה מזון באמת מתאים לכלב שלנו. על כן, הנה חמישה טיפים חשובים שיעשו לכם סדר בבלאגן. 

קראו בהקפדה את רשימת המוצרים

מי שכבר חידד את המודעות הגבוהה ברכישת מזון ומוצרים שונים בסופר, עובר בהקפדה על רשימת הרכיבים בכל סוג מזון בטרם הרכישה. חשוב מאד להבין כי אין הבדל בין רכישה בסופר לקניית מזון לכלב וכדאי בהחלט לסגל את ההרגל הזה מעתה והלאה. כך למשל, אם תבדקו לעומק את רשימת הרכיבים של מותג המזון לכלבים acana, תגלו כי הוא מכיל חלבונים טובים מאד מן החי, שומנים חיוניים להתפתחות כלבים ופחמימות במידה נכונה ותבינו כי מדובר במותג מומלץ. הקפידו לעשות זאת עם כל סוגי המזון והחטיפים שאתם שוקלים לרכוש. 

קחו את הכלב לבדיקות דם

הרבה פעמים הכלבים שלנו סובלים מבעיות בריאותיות הנובעות מתזונה אליהן אנו כלל לא מודעים מלכתחילה. בדיקות דם מקיפות יתנו לכם מידע חשוב ויצביעו על רכיבים שחשוב שהוא יצרוך וכאלה שצריך להימנע מהם. כך תוכלו לבחור מוצרים שמתאימים בדיוק לצרכים של הכלב שלכם ובמידת הצורך לרכוש סוגי מזון רפואי שמסייע לטפל בבעיות שונות, כמו שמציע מותג המזון לכלבים פרו פלאן למשל. 

הימנעות משומן רווי

כלבים אמנם זקוקים לשומנים, אבל ממש כמו בני אדם, שומן רווי ושומן טראנס הם רכיבים מזיקים ולא מומלצים. בניגוד למוצרי מזון לבני אדם, אוכל של כלבים לא מסומן במדבקות אזהרה, ככה שאתם בהחלט צריכים להרגיש חופשי להתייעץ עם המוכר בחנות ולנסות להבין האם מדובר ברכיבים הרוויים בשומן מזיק. 

טעים זה לא בהכרח בריא

זכרו – זה שהכלב שלכם אוהב אוכל מסוים זה לא אומר שהוא בהכרח בריא בשבילו. אם אתם יודעים שהמזון שהוא מעדיף הוא מזון לא בריא, מומלץ להחליף אותו בהקדם. אל דאגה, הוא יתרגל אליו בהקדם גם אם בהתחלה הוא יסרב לאכול בכל תוקף. 

התייעצו עם הוטרינר

לבסוף חשוב לזכור כי אין אדם שמכיר את מצבו הבריאותי של הכלב שלכם מאשר הוטרינר הצמוד שלכם. בקשו ממנו תובנות חשובות לגבי מצבו ובקשו המלצות לרכישה של מותג מזון מתאים. אם תקפידו על הדברים הללו, תוכלו להתאים מזון טוב לכלב שלכם ולשמור על בריאותו.