מכירת זהב 14 קראט – איך זה עובד?

אם גם אתם משאירים ברשותכם זהב ללא כל שימוש, מאמר זה הוא בשבילכם! כאן תוכלו ללמוד כל מה שצריך לדעת על מכירת זהב 14 קראט!

הזהב וגדולתו

כולנו מכירים את המתכת הזו – זהב. בין אם היא נמצאת בתכשיטים שאנו עונדים, בחפצים שונים בבית ואפילו בתוך הפה – בשיני זהב. בדיוק בגלל השימושים הרבים האפשריים בזהב, המתכת הזו כל כך מבוקשת ולא רק אצלנו בבית או על הגוף, אלא גם המניה שלה בבורסה והדבר נכון לגבי כל העולם.

הזהב בהיסטוריה

גדולתו של הזהב לא התחילה בתקופה האחרונה, גם לא בעשורים האחרונים ואפילו לא במאות האחרונות. למעשה, אנו מכירים אותה כבר מתקופת המקרא, שבה היה נהוג להחליף את הזהב בתמורה לכל דבר שהיה נחוץ או רצוי ואפילו תמורת הבטחה לנישואין. כך נוצר מצב, שבו הנושא של מכירת זהב 14 קראט מלווה אותנו כבר משחר הימים.

יחד עם זאת, בתקופות מאוחרות יחסית, אנשים הפסיקו לסחור בזהב שלהם מתוך מחשבה, שהזהב כל כך יקר ערך, שצריך להשתמש בו רק כשממש אין ברירה והוא מהווה את ההבדל בין חיים למוות. התנהלות זו עברה גם אלינו לאורך הדורות וכך גם אנחנו שומרים על הזהב שלנו, למרות שממש אין לנו בו כל צורך או שימוש. בדיוק בגלל זה האפשרות של מכירת זהב 14 קראט הפכה לטריוויאלית כל כך.

איך מכירת זהב 14 קראט מתבצעת בפועל?

אמנם המשקל והטוהר של הזהב משפיעים באופן ישיר על השווי שלו, אבל אם ממש לא משפיעים על תהליך המכירה עצמו ולכן נסביר איך הוא מתנהל באופן כללי. ובכן, תהליך מכירת זהב מתחיל בהחלטה להיפרד מהזהב הלא נחוץ ומציאת קונה זהב. לאחר מכן מתקיימת פגישה בין הקונה לבין המוכר של הזהב ובמהלכה מתבצעת שקילה של הזהב, בדיקת הטוהר שלו והחלטה על סכום המכירה שלו. לאחר ההסכמה המשותפת, הזהב עובר לידי הקונה ובתמורה, המוכר מקבל לידיו כסף מזומן ואת המסמכים הרלוונטיים.

חישוב עצמי של ערך הזהב

אם אתם מתעניינים לגבי מכירת זהב 14 קראט ורוצים לדעת, פחות או יותר, כמה תוכלו לקבל תמורתו עוד לפני הפגישה עם הקונה הפוטנציאלי, תוכלו לבדוק זאת באמצעות מחשבון זהב, אותו ניתן למצוא בקלות באינטרנט. כל מה שתצטרכו לעשות הוא להזין את משקל הזהב ואת מידת הטוהר שלו וברגע אחד תוכלו לדעת את השווי של הזהב שלכם.

כדי שהערכת המחיר של הזהב שלכם תהיה הכי מדויקת שאפשר, מומלץ לבצע את החישוב ביום המכירה. זאת, מפני שלצד המשקל והטוהר של הזהב, יש גורם שלישי שמאוד משפיע על השווי שלו – שווי המניה שלו בבורסה. היות שערך המנייה יכול להשתנות בכל יום מסחר מחדש, כדאי לבדוק באותו היום.