מה צריך לדעת על העברת כספים מחו"ל? 

בשנים האחרונות, ובמיוחד מאז שהאינטרנט הפך להיות כלי עבודה משמעותי ביותר בחיינו, רבים מאתנו מנהלים עסקים מעבר לים. אנחנו מוכרים, קונים ולא מעט כספים למעשה צריכים לעבור ממדינה למדינה. לכן, אם גם אתם מתמודדים עם הדילמה הזאת ולא יודעים איך לבצע העברה של כספים מחו"ל, אתם לא לבד. יש חוקים מאוד ברורים בנושאים האלה ואתם לא באמת יכולים להסתובב ככה סתם במקומות שונים עם כל סכום מזומן שתרצו. יתרה מכך, לעיתים מדובר על סכומים מאוד גבוהים, כך שמזומן זו בכלל לא אופציה שיכולה לעניין אותנו. אתם תוהים מה עושים? חוששים שאם תנסו להעביר את הכסף בעצמכם תמצאו את עצמכם משלמים עמלות גבוהות מאוד? אתם לא לבד. בעלי עסקים רבים מחפשים את הפתרונות הכי נכונים וחוקיים, וכדאי שתדעו: העברת כספים מחו"ל זה מקצוע לכל דבר ולכן, אם אתם יכולים לפנות לעורכי הדין הנכונים, שיעזרו לכם בנושא, למה שלא תעשו את זה? 

 

העברת כספים מחו"ל – כך תבחרו עו"ד שיעזור לכם 

רוצים לבצע העברה של כספים מחו"ל ולדעת שאתם לא לקוחים סיכונים מיותרים? חשוב לכם להפקיד את המשימה בידי מי שבאמת יוכל לסייע לכם על הצד הטוב ביותר? עצרו לרגע ובדקו לאיזה עורך דין אתם חושבים לפנות. האם מדובר על עורך דין שחי ונושם את התחום של העברת כספים מחו"ל מזה שנים רבות? האם מדובר על איש מקצוע שכולם ממליצים עליו? והאם, כאשר אתם נפגשים איתו ויושבים מולו במשרדו, אתם מרגישים שהוא מקצוען אמתי? הרבה מונח כאן על הפרק, בין אם זה ברמת החוקיות של העברת הכספים שתבצעו מחו"ל ובין אם זה ברמת העמלות שתשלמו. לכן, אם אתם יכולים לבחור עו"ד שתרגישו שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות, זה כמובן עדיף. 

 

האם עוה"ד עצמו יגבה עמלות גבוהות? 

זה לא משנה אם מדובר על העברת כספים מחו"ל כי מכרתם דירה או עסק או שאולי מדובר על העברת כספים ממכירת ביטקוין. מה שכן משנה, זה לבדוק, בין היתר, כמה עמלה גובה עוה"ד עצמו. זה ברור שאם הוא איש המקצוע ואם הוא בעל הידע, הוא יגבה מכם תשלום על הטיפול בתיק שאתם מניחים על שולחנו. מצד שני, אנחנו רואים שהיום יש כל כך הרבה עורכי דין שזו בדיוק המומחיות שלהם, עד כי הם מתחרים אחד בשני בצורה רצינית. תוהים למה זה חשוב? פשוט מאוד: התחרות הזאת תגרום לכך שאתם בעצמכם תשלמו פחות. אם תדברו עם כמה עורכי דין, תסבירו להם מה אתם צריכים מהם ותנסו להבין כמה הם גובים, תוכלו לבחור עו"ד ששכר הטרחה שלו סביר. זכרו: אל תעשו את הדברים בצורה לא חוקית כי זה לא ישתלם לכם בעתיד אם יתפסו אתכם.