גליון 1750

העיתון הנפוץ ביותר בטבעון, יקנעם, רמת ישי והסביבה

טל: 04-9930518 פקס: 04-9830518 | כתובתנו באינטרנט: www.m24.co.il | מייל: merkazhainyanim@gmail.com

מה אסור לעשות כששומרים שבת?

יש הרבה מאוד דברים שאסור לעשות כששומרים שבת, כאשר המדינה היא לקבל את השבת כיום החשוב ביותר בשבוע. יש את הדברים הבסיסיים ביותר שאותם כל אחד יודע, וכל מי ששומר שבת בוודאי שם עליהם דגש. אך יש לא מעט דברים שכל מי שרק התחיל לשמור שבת ככל הנראה לא יודע או לא מכיר – וזה הזמן להכיר אותם.
אם אתם כבר מתאמצים כל כך לשמור שבת, חשוב מאוד שתשתדלו לקחת על עצמכם כמה שיותר דברים. כך לא תמצאו את עצמכם שומרים שבת בצורה חלקית. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה לבדוק את זמני שבת, כך תוכלו לדעת מתי השבת נכנסת ומתי השבת יוצאת.

אסור לדבר עם אנשים על נושאים כספיים
הנושא הכספי הוא ללא ספק אחד מהדברים שהכי מעסיקים אותנו ביומיום, אך בשבת אסור לדבר על כל הנושאים הכספיים. ההלכה הרבה יותר מחמירה על דיבורים הקשורים לעסק או לעבודה, לכן קחו את השבת על מנת לקחת הפוגה מכל הנושאים הללו. אתם יכולים להיות בטוחים כי ביום ראשון אתם תוכלו לחזור לדבר על כל הנושאים הללו ביתר שאת.

אסור להדליק אש ביום שבת
לעיתים אתם עשויים למצוא את עצמכם מדליקים אש מתוך הרגל, אך ביום שבת מדובר על אחד מהדברים שחשוב מאוד להקפיד עליהם. על מנת לחמם את האוכל אתם תוכלו להשתמש בפלטה של שבת, ועל מנת לחמם את המים אתם תוכלו להשתמש במיחם. הרחיקו מעצמכם את הגפרורים או את המצת על מנת שלא תמצאו את עצמכם מדליקים אש מכוח ההרגל.

אסור לטלטל דברים בשטח פתוח
אולי זוהי הפעם הראשונה שאתם שומעים את הנושא הזה, אך בשבת עצמה אסור לטלטל חפצים. כך שאם אתם יוצאים מהבית, חשוב מאוד שתבדקו כי הכיסים שלכם ריקים ולא שכחתם בהם בטעות משהו. תוכלו לקחת אתכם ביד רק את הטלית לבית הכנסת, חוץ מזה רצוי שלא יהיו עליכם דברים נוספים. האיסור הזה תקף ביציאה מהבית, בתוך הבית אין שום איסור הקשור לטלטול.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן
גלילה לראש העמוד