מדריך שילוח ימי: הצעות מחיר ושירותים

לאנשים שצריכים לשלוח מטענים בכמויות גדולות, מומלץ לשכור שירוי שילוח ימי. מדריך זה מציג את מה שחשוב לדעת על התחום, החל מבחירת אפשרות המשלוחים המתאימה ועד חישוב עלויות וזמני הובלה.

חישוב שיעורי שילוח ימי

כמה יעלה שילוח ימי? תעריפי השילוח נקבעים בהתאם לכמויות הסחורות, תדירות המשלוחים, תכולת המשלוחים ורמת הדחיפות. 

ניתן לקבל הערכות והצעות מחיר להובלות מיידיות או בפרקי זמן רגילים, מחברת שילוח ולוגיסטיקה שתתאים את שיעורי העלויות בהתאם לצרכים שלכם.

מהי המשמעות של שילוח ימי

שילוח ימי הוא משלוח סחורות דרך הים באמצעו מכולות משלוחים. אפשרות הובלה זו נחשבת לאמצעי התחבורה הנפוץ ביותר בו משתמשים יבואנים ויצואנים. האמת היא שתשעים אחוזים מהסחורות נשלחות באמצעות הובלה ימית ומכולות משא דרך הים. 

שאר אפשרויות השילוח הבינלאומי האחרות כמו שירותי שליחים, הובלה אווירית רגילה או מהירה, הן אפשרויות משלוחים מהירות יותר, אבל הן גם יקרות יותר. משלוחים קטנים יותר ומוצרים בעלי ערך גבוה עוברים בדרך כלל באמצעות שילוח ימי.

שירותי משלוחים חדשים

אם שילוח ימי איטי מדי, אבל הובלה אווירית יקרה מדי, חלק מחברות השילוח והלוגיסטיקה מציעות היום שירות חדש יחסית, שנקרא הובלה מהירה. 

שירות זה מהיר כמעט כמו הובלה אווירית, אבל הוא עולה כמו הובלה ימית. השירות עובד על ידי ייעול תהליכי הובלה ימית בהתאם לסטנדרטים של חברת השילוח ואפשרויות משלוחים ברמת פרמיום.

למה לבחור שירותי שילוח ימי על פני שיטות משלוחים אחרות?

מכולה אחת יכולה להכיל עד עשרת אלפים בקבוקים, והובלה ימית נחשבת לאפשרות זולה יותר. הכלל הוא שכל משלוח שמשקלו עולה על חמש מאות קילוגרם יקר מדי להובלה אווירית. עבור משלוחים קלים, מומלץ לבדוק אם המשלוח שלכם יחויב לפי משקל בפועל או משקל ממדי. 

חברת שילוח ולוגיסטיקה תתאים את תעריפי המשלוחים בהתאם לערך הסחורות שאתם מעבירים, משקלן ורמת הדחיפות.

יתרונות שילוח ימי

שילוח ימי כולל שתי אפשרויות נוספות: עומס מכולות מלא, ועומס פחות ממכולות. עם עומס מופחת, מספר משלוחים נארזים במיכל אחד, מה שאומר שמתבצעת עבודה רבה יותר עבור המשלוח, וקיימת ניירת נוספת שמעורבת בתהליך, כמו גם עבודה פיזית של איחוד משלוחים שונים למיכל לפני המעבר הראשי, ואיחוד המשלוחים בקצה השני. 

מכיוון שתעריפי המשלוחים נמוכים יותר לעומס מכולות מלא, כדאי להשתמש במיכל מלא ברגע שהמשלוח שלכם מספיק גדול, גם אם הסחורה שלכם אינה ממלאת מיכל מלא. 

איך בוחרים את אפשרויות המשלוחים?

למעט סחורות כבדות במיוחד, אפשרויות שילוח ימי מתומחרות לפי נפח סחורות ולא לפי משקל. עבור רוב המוצרים, יש כמה כללים לבחירת המצב החסכוני ביותר:

  • משלוחים במשקל של יותר מחמש מאות קילוגרמים אינם כלכליים להובלה אווירית.
  • שילוח ימי בין סין לישראל נמשך בסביבות שלושים עד ארבעים ימים.
  • משלוחים במשקל שבין 150 -500 קילוגרמים מסין לישראל יכולים להישלח דרך האוויר מבחינה כלכלית, והתהליך יימשך בסביבות שמונה עד עשרה ימים.
  • משלוחים דרך האוויר מהירים יותר בכמה ימים, אבל הם יקרים יותר.