מאווררי תקרה למפעל: גישה יעילה לנוחות

מאז שהאדם הקדמון הרים עלה של עץ דקל והשתמש בו כדי ליצור רוח קרירה, למאווררים היה תפקיד חשוב בשמירה על נוחות. מהמכשירים הפשוטים שהופעלו ידנית ששימשו את הפרעונים במצריים, המאווררים התפתחו למכשירים אוטומטיים יעילים בבקרת אקלים. 

הם פותחו לראשונה על ידי ג'ון ג'יימס סי האנטר בשנת 1886, ומאוורר התקרה המכני נותר השיפור המוצלח ביותר. גם עם מערכות בקרת האקלים המתקדמות הקיימות היום, מאווררי תקרה למפעל או למרכזים מסחריים מספקים אמצעי חסכוני לנוחות פנימית. 

כתוספת למיזוג אוויר מרכזי, מאוורר תקרה חוסך בין 10-15% בעלויות הקירור בקיץ. בנסיבות מסוימות, מאווררי תקרה למפעל מסייעים באיזון טמפרטורות האוויר לחימום יעיל יותר.

תוהים עד כמה העובדות נכונות?

כדאי שתיקחו בחשבון את שלושת האמצעים הפשוטים ביותר להפחתת צריכת האנרגיה בבית:

  1. הורדת הגדרות התרמוסטט בחורף;
  2. העלאת הגדרות התרמוסטט בקיץ;
  3. וחימום וקירור רק באזורים שבהם אנשים נמצאים.

באמצעות אספקת בריזה קרירה נפרדת בקיץ ופירוק ריבוד האוויר בחורף, מאווררי תקרה למפעל מסייעים להשגת שלושת האמצעים לחיסכון בחשבונות החשמל. על מנת להפיק את המרב ממאווררי התקרה, יש לבחור דגמים טובים, שמיועדים למיקום, ולדעת איך להשתמש בהם.

חסכון בקיץ

מאווררי תקרה למפעל בדגמים מתקדמים עם אסתטיקה ייחודית מיוצרים עם להבים שנסוגים ונסתרים באופן אוטומטי, והמתקן הופך לתליון אור דק ומודרני. הפעלת המאוורר יוצרת כוח צנטריפוגלי שפורש את הלהבים על מנת להפיץ אוויר בתוך החדר. 

אפקט הבריזה הנעימה שנוצרת על ידי מאווררי תקרה למפעל גורמת לתחושת קרירות בשיעור של ארבע עד שש מעלות, וניתן להגדיל את הגדרת התרמוסטט בהתאם לצורך. העלאת הגדרת התרמוסטט תוריד את חשבון הקירור העונתי בשיעור של כשבעה אחוזים, ומומחים בתעשיית מוצרי החשמל מאתרים חיסכון כולל באנרגיה של עד ארבעים אחוזים בעונת הקירור. 

ההבדל בין מאווררי תקרה למפעל לבין מערכות מיזוג אוויר

בניגוד למערכות מיזוג אוויר, מאווררי תקרה למפעל אינם מקררים אוויר. תנועת האוויר שמתפתחת על ידי המאוורר מסייעת לאדות לחות מהעור, להפיג את חום הגוף ולהפוך את החדר לקריר יותר. לכן מאווררי תקרה אינם משפיעים על קריאת התרמוסטט שלכם. 

על מנת להשיג את היתרון של חיסכון באנרגיה, יש להעלות באופן ידני את הגדרת התרמוסטט. אחרת, מאווררי תקרה למפעל יגבירו את צריכת האנרגיה שלכם. במחקר אחד שנערך בפלורידה, החוקרים קבעו כי התקנת מאווררי התקרה ללא איפס התרמוסטטים, העלתה את השימוש באנרגיה בשיעור של 10.5% בממוצע.

חיסכון בחורף

התקנת מאווררי תקרה למפעל, כשמתג ההפעלה מוגדר כראוי, מאפשרת להשתמש במאווררים לחימום אזורי העבודה במפעל גם בתקופת החורף, כך שמערכת ההסקה המרכזית שלכם תעבוד פחות ותחסוך חשמל וכסף. 

מומחי מערכות מיזוג אוויר מעריכים חיסכון ממוצע שנע בין אחוז אחד לשני אחוזים בכל הפחתת הגדרת התרמוסטט. על ידי פירוק שכבות ריבוד האוויר במפעל, ניתן להגדיר את התרמוסטט לרמה של בין ארבע לשמונה מעלות וליצור את השפעת החימום הרצויה באזור.