התקנת נקודת גז – כמה זה עולה ומה צריך לדעת?

בין אם אתם מתכוונים לבצע התקנת נקודת גז או הזזת נקודת גז, תצטרכו טכנאי גז מוסמך. ורגע לפני שעורכים השוואת מחירים בין טכנאי גז מוסמכים, חשוב גם להכיר מחירי התקנת נקודות גז, מחיר הזזת נקודת גז ועוד. כמו כן, כדאי לדעת מתי מבצעים הזזת נקודה, פיצול שלה והתקנה של אחת חדשה. הנה כל המידע לפניכם. 

ייתכן שאתם מעוניינים לבצע העברת נקודת גז, אולי בכלל מעוניינים לבצע התקנת נקודת גז חדשה בבית או במשרד. כך או כך, הדבר הראשון שצריך לדעת הוא, שעבודות אלו מבוצעות אך ורק על ידי טכנאי גז מוסמך. מאחר שמדובר בלא פחות מאשר סכנת נפשות, אסור להתעסק עם נקודות גז אלא אם הוסמכתם לכך באופן מקצועי. ניתן לבצע התקנת נקודות גז והזזה במקרים רבים, למשל במקרים בהם מעוניינים לרכוש גריל גז חדש למרפסת או לחצר. 

התקנת נקודת גז עבור גריל BBQ 

אם אתם חובבי בישולים וקולינריה איכותית, אתם ודאי משתעשעים עם הרעיון של התקנת נקודת גז עבור גריל חדש. כדאי לדעת, מחיר התקנת נקודת גז לגריל לא אמור לעבור את הסכום הממוצע של כ-450 ₪. אם אתם צריכים הזזת נקודת גז לגריל, מחיר הזזת נקודת גז ממוצע יהיה כ-350 ₪. 

במקרים בהם צריך פיצול נקודת גז לטובת התקנת גריל, מחיר פיצול נקודת גז הוא כ-350 ₪ – 550 ₪ בממוצע. פיצול נקודת גז הוא לא תמיד אפשרי, זה מאוד תלוי בקרבה ובנגישות של נקודת הגז הקיימת כרגע במבנה. אם לא יהיה אפשר לבצע פיצול נקודת גז, יהיה כנראה אפשרי לבצע התקנת נקודת גז חדשה או הזזת נקודת גז קיימת. ובנקודה זו יש כמה דגשים שחשוב להכיר. 

דגשים שחשוב להכיר כשמבצעים התקנת נקודות גז

אם אתם מתכוונים לבצע נקודת גז בדירה בבניין משותף, ההמלצה היא לבצע התקנת נקודת גז מתחת לריצוף. זה משמעותית יותר אסתטי מאשר נקודת גז גלויה. אבל אם אתם מתגוררים בבית פרטי על הקרקע, יהיה כדאי להתקין את תשתיות הגז מחוץ לבית. באופן הזה, לא תצטרכו להרים את הריצוף בעתיד אם תהיינה תקלה בתשתיות הגז. 

ודבר נוסף שכדאי לזכור, תמיד כדאי לערוך השוואת מחירים בין טכנאי גז מוסמכים. את טכנאי הגז שלכם אנחנו ממליצים לאתר דרך פורל אייגז (IGAZ). פורטל אייגז (IGAZ) הוא אחד מהפורטלים החשובים והמועילים בתחום זה של התקנות נקודת גז. 

פורטל אייגז (IGAZ) השוואת מחירים בין טכנאי גז מוסמכים 

מעבר לכך שתוכלו למצוא מחירון טכנאי גז מומלץ ועדכני, תוכלו גם באמצעות פורטל iGaz לערוך השוואת מחירים בין טכנאי גז מוסמכים. אם תעקבו אחר הדגשים שנתנו כאן, גם אתם תוכלו להנות מנקודת גז חדשה בביתכם או במשרד. והכי חשוב, זכרו תמיד להסתייע אך ורק באנשי מקצוע מוסמכים, תבקשו להתרשם מתעודת הסמכתו של הטכנאי לפני שהוא מתחיל לעבוד.