הרכב הישן לא זז כבר חודשים? זה מה שכדאי לעשות איתו

יש לכם רכב ישן שלא זז כבר חודשים מהחניה שלו? אולי זה הזמן לשקול למכור את הרכב לפירוק.

במאמר הבא נסביר מה תוכלו לעשות עם הרכב הישן שלכם, איך ניתן להוריד אותו מהכביש, איך מוכרים אותו לפירוק וגם, מה היתרונות בתהליך? כל התשובות.

מורידים את הרכב מהכביש

במידה ויש לכם רכב ישן ואתם לא מזיזים אותו כבר חודשים, הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא להוריד את הרכב מהכביש. במידה ותעשו זאת, לא תצטרכו לשלם את אגרת רישיון הרכב וכמובן שלא תצטרכו לבטח יותר את הרכב.

בנוסף, אם תורידו את הרכב מהכביש, תוכלו לבקש החזר על החלק היחסי שעוד נותר לכם לשלם מאגרת הרישוי והביטוח על הרכב. אז אם אתם לפחות לא מזיזים את הרכב מהחניה, לפחות שלא תשלמו כספים מיותרים.

אז כל שעליכם לעשות זה לגשת לסניף הקרוב של משרד התחבורה ולהגיש בקשה להורדת רכב מהכביש. זו גם תהיה ההזדמנות שלכם להזדכות על החלק היחסי ששילמתם עבור הטסט והביטוח על הרכב.

כמובן שאל תשכחו לקחת אתכם תעודה מזהה, רישיון רכב ואף להצטייד בלוחות הרישוי שלו, אותן תמסרו על מנת להוריד את הרכב סופית מהכביש.

מכרים את הרכב לפירוק

אחרי שהורדתם את הרכב מהכביש, תוכלו למכור אותו למגרש לפירוק רכבים. פשוט יוצרים קשר עם חברה לפירוק רכבים ומעדכנים אותה שאתם מעוניינים למכור את הרכב הישן שהורדתם מהכביש.

חברה למכירת רכבים לפירוק תגרור לכם את הרכב למגרש ייעודי (ברוב המקרים על חשבונה) ושם יתבצע כל התהליך. איש המקצוע יוציא מהרכב שלכם את חלקי החילוף התקינים, אלה שרכבים אחרים יוכלו לבצע בהם שימוש בעתיד.

בין השאר מדובר בחלקי חילוף משמעותיים ביותר, כמו מצבר, קרבורטור, דלתות, חלקי פח ולמעשה הכל. עבור חלקי החילוף התקינים איש המקצוע ייתן לכם הצעת מחיר ובמידה ותסכימו לה, הוא ייתן לכם את הכסף במזומן.

את חלקי החילוף התקולים ושאר הפסולת הוא יעביר למגרש ייעודי למחזור פסולת שלא מתכלה. באתרים אלה ימחזרו פסולת רכילה כמו פלסטיק, ברזל וזכוכית.

מכירת רכב לפירוק – כל היתרונות

אז לפני שנציין את היתרונות הכספיים שמכירת רכב לפירוק ובהמשך לסעיף הקודם, נציין שאתם עושים משהו טוב עבור איכות הסביבה שלנו. עצם העובדה שאת חלקי החילוף הלא שמישים מוסרים למחזור, מהווה יתרון משמעותי ממדרגה ראשונה.

אין ספק שלמכירת רכב לפירוק יש משמעות אדירה מבחינה כלכלית עבורכם. ראשית, אתם תוכלו לבקש החזר על אגרת הרישוי ועל הביטוח ששילמתם על הרכב. בנוסף, תימנעו מקנס מיותר שתוצאה מהעמדה של רכב לצד הדרך.

יתרון כלכלי נוסף בא לידי ביטוי בעובדה שתוכלו להרוויח כמה פרוטות על חלקי החילוף של הרכב, מה שוודאי לא הייתם יכולים לעשות אם הייתם ממשיכים להעמיד אותו בחניה. אמנם לא תהפכו לעשירים, אך זה בהחלט משתלם.

יתרון חשוב נוסף הוא במניעת תאונות דרכים עם רכבים חונים. מדובר בתופעה שלצערנו הולכת וגוברת בשנים האחרונות, תאונות עם רכבים שחונים לצד הדרך. לכן, במידה ותמכרו את הרכב שלכם לפירוק, תוכלו לתרום במשהו לצמצום התופעה.