איך להכין צ'אי ביתי כמו בהודו

איך להכין צ'אי ביתי כמו בהודו?

התה ההודי זכור לכל מי שביקר בהודו או במסעדה הודית ברחבי העולם, אך תה הודי הפך לאחד המשקאות המבוקשים והידועים גם מחוץ לארץ הולדתו בזכות טעמו המיוחד. הצ'אי ההודי הוא תערובת המופקת מעלי תה הודי – תה שחור, אשר להם מוסיפים תבלינים בעלי ארומה חזקה וקסומה. הוא אומץ  במסעדות ובבתי קפה בארץ בעקבות הביקוש הגובר. התבלינים שבהם משתמשים בתה ההודי ידועים כתבלינים חמים, אך אינם חריפים בתוך התערובת המוכנה. לתה נהוג להוסיף חלב וסוכר או דבש, ומתקבל משקה זהוב ריחני המחמם את הגוף, ומתאים בדיוק לימי החורף הקרים.

הצ'אי של ההודים

לתה ההודי יש מספר גרסאות, הידועה ביותר והמבוקשת ביותר היא צ'אי מסאלה, משקה חלב מורתח עם תבלינים, שאותו ההודים נוהגים לשתות אחרי ארוחות ובמהלך היום. את התה הזה ניתן למצוא במחוזות שונים בהודו, ובכל אחד מהאזורים טעמו יכול להיות מעט שונה. 

 אין צורך לנסוע עד להודו כדי לשתות את הצ'אי ההודי, ואפשר להכין אותו במטבח הביתי בקלות. אם אין לכם תיון צ'אי מסאלה, תוכלו להכין אותו בהוספת התבלינים הטריים שיספקו את הטעם הייחודי, וליהנות ממשקה ריחני ומתוק בדיוק כמו שההודים שותים. היתרון בהכנה ביתית של התה הוא היכולת לשנות את הרכב התבלינים וכמותם לפי הטעם, וניתן אף להשתמש בתה ירוק כבסיס למשקה במקום התה השחור המסורתי. 

הארומה של הטבע

כדי להכין צ'אי מסאלה מסורתי עליכם להצטייד בתבלינים, מומלץ להשתמש בתבלינים טריים ולא באבקות טחונות. הכינו סיר לבישול, שתי כוסות מים, תיון של תה שחור שאתם אוהבים, שתי פרוסות של שורש ג'ינג'ר (עדיף לא אבקת ג'ינג'ר טחונה), מקל קינמון (אם אין מקל השתמשו באבקת קינמון), כמה תרמילי הל, כמה יחידות של ציפורן (לא האבקה), פלפל שחור גרוס או כמה גרגירים שלמים, חלב וסוכר לבן או חום. לטבעונים שבינינו, ניתן להשתמש בחלב סויה, במשקה אורז או במשקה שקדים במקום חלב. 

להכנת המשקה: מכניסים לסיר את התבלינים, מוזגים עליהם מים ומוסיפים את התיון. מבשלים את התערובת ומביאים לרתיחה, מנמיכים את האש ומבשלים לפחות כחצי שעה למיצוי הטעמים. אחרי שהבישול הסתיים, מוסיפים המתקה לפי הטעם, ולא שוכחים להוסיף את החלב, שנותן למשקה את טעמו ואת צבעו המיוחד. את כמות החלב ניתן לשנות לפי טעמכם. 

ההודים מעדיפים חלב בכמות גדולה עד כדי מחצית מכמות התה, אך גם זה עניין של טעם אישי. יש המוסיפים את החלב לסיר במהלך הבישול ויש המוסיפים אותו ממש בסוף הבישול, אך חשוב שלא ייווצר קרום של חלב רתוח. לאוהבי המשקאות הקרים, את הצ'אי מסאלה אפשר גם לקרר, ואם רוצים להוסיף לכוס כמה קוביות קרח, הוא יכול להיות משקה נהדר ומרענן לימות הקיץ החמים.